• Reklam
  • Reklam

Başkan Erdoğan Tamer Akkal’a rozetini taktı

31 Mart yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti’nin CHP ile yaptığı işbirliği yapması ve HDP’nin üç büyük ilde aday çıkarmaması nedeniyle İyi Parti Manisa Milletvekilliğinden istifa eden Tamer Akkal, AK Parti’ye geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti grup toplantısında Akkal’a parti rozetini taktı. Böylece AK Parti’nin Manisa’daki milletvekili sayısı 5’ten 6’ya yükseldi.

Başkan Erdoğan Tamer Akkal’a rozetini taktı

31 Mart yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti’nin CHP ile yaptığı işbirliği yapması ve HDP’nin üç büyük ilde aday çıkarmaması nedeniyle İyi Parti Manisa Milletvekilliğinden istifa eden Tamer Akkal, AK Parti’ye geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti grup toplantısında Akkal’a parti rozetini taktı. Böylece AK Parti’nin Manisa’daki milletvekili sayısı 5’ten 6’ya yükseldi.

Başkan Erdoğan Tamer Akkal’a rozetini taktı
05 Şubat 2019 - 15:23
Reklam
Reklam

İYİ Parti'den istifa eden Tamer Akkal, AK Parti'ye geçti. Akkal'a rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takarak, Akkal’ı tebrik etti.  İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, partisinden istifasına gerekçe olarak İYİ Parti’nin CHP ile yaptığı işbirliğini ve HDP’nin üç büyük ilde aday çıkarmama kararını göstermişti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı.  Geçmişte Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP) il başkanlığı görevi yapan, ardından MHP’den istifa ederek İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunan ve son olarak 24 Haziran genel seçimlerinde İyi Parti’den 1. sıra adayı gösterilerek milletvekili olan Tamer Akkal, partisinden istifa etmişti.
PARTİ İÇİNDE SIKINTILAR HAT SAFHADA
Akkal, istifasında şu ifadeleri kullanmıştı: "Bilindiği gibi 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde sizlerin oylarıyla İYİ Parti’den Manisa milletvekili olarak seçildim. O günden bu yana Manisa’nın ve Manisalıların sorunlarını TBMM’de dile getirip çözümleri konusunda elimden geleni yapmaktayım. Bugüne kadar kamuoyuna çok fazla yansıtmamaya çalışsak da parti içindeki sıkıntılar had safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Özellikle sayın genel başkanın genel seçimler sonrası istifasıyla başlayan parti içi problemler, bugün yerel seçimler öncesi içinden çıkılmaz bir hal almış bulunmaktadır. Bu sürecin en başından beri karşı çıktığım; önce işbirliği denen ve sonra adı yine ’Millet İttifakı’ olarak değişen bu oluşum bizlerde tedavisi mümkün olmayan bir tahribat oluşturmuştur. Bir Türk milliyetçisi olarak terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan partinin birçok büyükşehirde aday çıkarmayarak, bu ittifaka destek olacağını açıklaması, daha önceden düşündüğüm İYİ Parti’den istifa kararımı bugün netleştirmeme sebep olmuştur. Böyle bir oluşumun içinde olmam bu saatten sonra mümkün değildir. İstifa kararını almamdaki tek sebep de sadece bu sözde partinin Millet İttifakı’na destek kararı değildir.  Bilindiği gibi daha önce bir dönem merkez ilçe başkanlığı, bir dönem de il başkanlığı görevini yürüttüğüm eski partimden ayrılış sebeplerimizin başında bulunan sebepler; teşkilatlara sormadan, danışmadan ve istişare edilmeden ’ben yaptım oldu’ mantığıyla kararlar alınması, alınan kararların ahbap çavuş ilişkileri ile belirlenmesi, bulunduğumuz il ile ilgili milletvekili, belediye başkanlığı ve meclis üyeliklerinin kimseye danışılmadan ben ’Manisa’yı sizden iyi bilirim’ söylemleri eşliğinde belirlenmesi, ahde vefanın olmayışı, parti içindeki anti demokratik uygulamalardır. Üzülerek belirtiyorum ki gelinen bu noktada aynı sıkıntılı yönetim şeklinin burada da aynen devam ettiğini görmekte ve o zaman biz niye eski partimizi terk ettik ve yeni bir parti kurduk diye kendimizi sorgulamaktan alamıyoruz.”
TÜRKİYE’NİN EKONOMİ ALANINDA VERDİĞİ MÜCADELE MİLLİ BİR DAVA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı. Türkiye’nin ekonomi alanında verdiği mücadelenin millî bir dava olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisini bu ülkenin ve milletin mensubu hisseden herkesin bu mücadeleye destek vermesi gerekir. Nitekim, siyasi görüşü ne olursa olsun, yerli ve millî duruş sahibi kesimlerden bu desteği gördük, görüyoruz” diye ekledi.
GÜVENLİ BÖLGE MODELİ DIŞINDAKİ HİÇBİR TEKLİFİ KABUL EDEMEYİZ
İktidara geldiklerinde bir yandan dev yatırımlar yaparken, bir yandan da 23,5 milyar dolarlık IMF borcunu ödediklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır. Bizi yeniden Afrika, Asya, Güney Amerika ülkeleri konumuna geriletecek böyle bir yolun sözünü dahi etmek Türkiye’ye ihanettir” açıklamasında bulundu. Konuşmasının devamında, “Türkiye’nin son 16 yıldaki duruşunun en bariz özelliği, her yerde ve her zaman Hak’tan, haklıdan, vicdani olandan yana tavır sergilemesidir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Suriye’de, Irak’ta, Libya’da Hak’tan ve haklıdan yana olduk. Filistin’de, Kudüs’te Hak’tan ve haklıdan yana olduk.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat’ın doğusu ve Münbiç Suriye gündemimizin en önemli konularıdır. Güvenli bölge konusundaki kararımızı burada bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye’nin kontrolünde, diğer ülkelerin ise sadece lojistik destek verdiği bir güvenli bölge modeli dışındaki hiçbir teklifi kabul edemeyiz” şeklinde konuştu. Suriye’deki gelişmelerin ülkenin geleceği açısından taşıdığı önemin Türkiye’yi her yolu ve yöntemi kullanmaya mecbur bıraktığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak, bıçak kemiğe dayandığında yapacağımız işler için ne kimseden izin almak ne de kimseye hesap vermek mecburiyetinde değiliz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 475 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum