Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saki Yağarcık geçtiğimiz günlerde haber konusu olmuş ama hiç bir şekilde yardım eli ulaşmayan Mehmet ve Meryem Karataş çifti'nin sesini duyup yardım göndermediğini iddia ettiği yetkililerin utanması gerektiğini dile getirerek şunları söyledi; "Geçtiğimiz günlerde haber konusu olan Mehmet ve Meryem Karataş çifti'ni duymayan yoktur, onların zor durumda olduğunu gördüm ve içim yanarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım ama maalesef tek kişinin yardımcı olabileceği bir durum değildi. Bende bundan ötürü gazeteci arkadaşlarıma ulaşarak yardımcı olmalarını ve durumu haberleştirmelerini istedim, sağolsunlar geldiler ve haber yaptılar. Gündeme gelmesiyle birlikte pek çok vatandaş yardımcı olmak için seferber oldu ama maalesef biz devlet yetkililerinin yardım edeceğini düşünerek gelen yardımları teşekkür ederek geri çevirdik, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen sadece devlet yetkilileri dört poşet ikinci el giysi yardımı yaptı. Üstelik bu adamlar halla aynı durumda ve gelişen hiç bir şey olmadı. Devlet yetkilileri size sesleniyorum bu ayıp hepinizin" Dedi.
SİYASET
Yayınlanma: 20 Aralık 2023 - 16:25
Güncelleme: 20 Aralık 2023 - 18:56
Başkan Saki Yağarcık: Bu Ayıp Hepinizin
Yeni Türkiye Partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saki Yağarcık geçtiğimiz günlerde haber konusu olan, Horzun Keserler mahallesinde yaşayan Mehmet ve Meryem Karataş çifti'nin yardım talebini görmezden gelen yetkililerin utanç duyması gerektiğini söyledi.
SİYASET
20 Aralık 2023 - 16:25
Güncelleme: 20 Aralık 2023 - 18:56