• Reklam
  • Reklam

CHP Aliağa ilçe yönetiminde istifa

CHP Aliağa ilçe yönetiminde istifa

CHP Aliağa ilçe yönetiminde istifa

CHP Aliağa ilçe yönetiminde istifa

14 Mayıs 2019 - 13:36

CHP Aliağa İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Zafer Maden, Fikri Temur, Barış Özkan, Ali Şahinoğlu, Namık Kaçar ve Hasan Hüseyin Erden görevlerinden istifa etti.

İstifa dilekçelerini ilçe yönetimine sunan üyeler, yayımladıkları yazılı açıklamada, 31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecinde partililerin ilçedeki bütünlüğü sağlayamadığını savundu.

Açıklamada partinin temel değerlerinin umursanmadığı belirtilerek "CHP'nin evrensel, sosyal ve demokrasi anlayışına uyum sağlamayan yönetim kaynaklı tutum ve davranışların yenilgiye sebep olan önemli unsurlardan biri olduğunu yönetimin mevcut fikri ve yönetim anlayışıyla devam etmesi halinde ileriye dönük sıkıntıların daha da büyüyeceğini, yönetimin değişime yenilenmeye direnç gösterdiğini müşahede ettik." ifadelerine yer verildi.

İstifa eden 6 Yönetim Kurulu Üyesi daha sonra ilçe başkanlığına giderek, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiklerini içeren dilekçeleri verdi.

Öte yandan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, yaptığı açıklamada, seçim sonuçları itibariyle Aliağa'da başarılı olduğunu iddia etti. Cirit, "Seçim değerlendirmesi için İl Başkanımız Deniz Yücel ve il yöneticilerimizle Genişletilmiş Danışma Kurulu toplantısı yaptık. Ancak 6 arkadaşımız seçim sonucunu farklı değerlendirmişler ve bu nedenle yönetim kuruluna istifalarını vermişlerdir. Kendilerine bugüne kadar partimiz adına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz." değerlendirmesinde bulundu.


Bu haber 585 defa okunmuştur.
Reklam