Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması amacıyla 01-02-03 Aralık 2023 tarihlerinde "Kış Lastiği" özel denetimi gerçekleştirildi. Bu faaliyet kapsamında şu sonuçlar elde edildi:
- 11.732 araç/sürücü kontrol edildi.
- 361 araç/sürücüsüne idari para cezası kesildi.
- 77 araç trafikten men edildi.
- 10 adet sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.