Manisa’da MHP Bölge İstişare Toplantısı yapıldı

MHP Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ''Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' Bölge İstişare Toplantısını MHP Manisa İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Manisa’da MHP Bölge İstişare Toplantısı yapıldı

MHP Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ''Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' Bölge İstişare Toplantısını MHP Manisa İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Manisa’da MHP Bölge İstişare Toplantısı yapıldı
11 Eylül 2021 - 18:02


 

MHP Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ''Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' Bölge İstişare Toplantısını MHP Manisa İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi. MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Türk kadının kara çarşaf ile örtülüp zincire vurulmasına tepki göstererek, “Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan, yeri geldiğinde silahını kuşanıp Nene Hatun gibi düşmana karşı koyan Türk kadınını zincire vuracak güç daha anasının karnından doğmamıştır. Zincire vurulması gereken Yunanistan bayraklarının gölgesinde sirtaki ile sözde kurtuluş günü düzenleyen ahlaksız siyasettir” dedi.   

  

  

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ''Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler'' Manisa Bölge İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Muradiye Spor Salonunda yapılan bölge toplantısında Manisa, İzmir, Denizli, Muğla ve Uşak teşkilatları yer aldı. Toplantıya MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay katıldı. 

BİZLER MANİSA’YI MHP’NİN KALESİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK 

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, “Bizler Manisa’yı MHP’nin kalesi yapmak için yola çıktık. Hiçbir güç bizi yolumuzdan saptıramayacaktır. Dün menfaatleri uğruna yanımızda bulunanlar bugün yerlerini liderine sadakat duyan, milletine, partisine bağlı hesapsızlara bırakmak zorunda kalmıştır. Yarın bunu değiştiremeyecekler. Bizler ettiğimiz yemine sadık kalıp kenetlendikten sonra hiçbir hain emel bizi yolumuzdan ayırmayacaktır” diye konuştu. 

CUMHUR İTTİFAKININ ANLAMI MHP’NİN TARİHİ MİSYONUNDA ARANMALI 

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Kökü mazide gözü atide bir geleneğin temsilcileriyiz. Bu nedenle Anadolu’yu ilelebet vatan olarak muhafaza ederken ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu kutlu ülkeli lider ülke yapmak için çalışacağız. MHP siyasetini bu anlayış üzerine inşa etmiş, kadim medeniyetimizin, köklü devletimizin sağlam temeller üzerinde yükselmesini amaç edinmiş ve bu uğurda ciddi bedeller ödemiştir. Ecdadımızın coğrafyadan vatana dönüştürdüğü bu topraklara halel getirmemek için tabukluklarda yargılanmış, zindanları taş medreseye çevirmiş, binlerce şehit vermiştir. Zor zamanlarda kaçmamış, bedel ödemekten korkmamıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız demiştir. İşte bu nedenle Cumhur ittifakının anlamı MHP’nin tarihi misyonunda aranmalıdır” diye konuştu. 

HDP KAPATILMALI 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin gerekli olduğunu vurgulayan Durmaz, “Muhalefetin mal bulmuş mahribi gibi her sorunun üzerine atladığı, Türkiye yönetilemiyor algısı oluşturmak için her yolu denediği bu süreçte Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ne kadar gerekli olduğu daha iyi anlaşılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti istedikleri kadar ittifak ortakları HDP’nin kapanmaması için çabalasın. HDP’nin terör ilişkisin meşrulaştırmaya çalışsın. Bize göre doğru tektir. O da HDP, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı, kravat takmış halidir ve acilen kapatılmalıdır. Memleketimizi yangın yerine çeviren ateşin çocukları isimli PKK’lı teröristlere bir kelam edememiş ama aynı anda 100’den fazla yangına müdahale etmeye çalışan devletimize demedik laf bırakmamışlardır. Depremde, selde, her doğal afette yaraları sarmak değil, yaraları deşmek için çabalamış, her acıyı siyasetlerine alet etmişlerdir” diye konuştu. 

KADININ ZİNCİRE VURULMASINA TEPKİ 

CHP’li Edremit Belediyesi tarafından kurtuluş günü etkinliğinde, Türk kadının kara çarşaf ile örtülüp zincire vurulmasına tepki gösteren Durmaz, “Son günlerde ise bu zihniyet milletimizin değerlerinden ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kurtuluş Savaşı’nda cepheye mermi taşıyan, yeri geldiğinde silahını kuşanıp Nene Hatun gibi düşmana karşı koyan Türk kadınını zincire vuracak güç daha anasının karnından doğmamıştır. Zincire vurulması gereken Yunanistan bayraklarının gölgesinde sirtaki ile sözde kurtuluş günü düzenleyen ahlaksız siyasettir” dedi.  CÜNEYT HASÇELİK 

 

 

Bu haber 174 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum