Seçimler 2023’te yapılacak

Manisa Meydan Gazetesi’nden İpek Arpağ, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ile bir program gerçekleştirdi.

Seçimler 2023’te yapılacak

Manisa Meydan Gazetesi’nden İpek Arpağ, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ile bir program gerçekleştirdi.

Seçimler 2023’te yapılacak
29 Ağustos 2021 - 10:33


Manisa Meydan Gazetesi’nden İpek Arpağ, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal ile bir program gerçekleştirdi. Akkal, muhalefetin doğru da olsa yanlış da olsa Türkiye’deki her yatırıma karşı olduğunu açıkladı. Türkiye’nin gündeminde erken seçimin olmadığını kaydeden Akkal,  erken seçim oluşturmak isteyen bir muhalefetin olduğunu belirtti. Muhalefetin erken seçim için boşuna heveslenmemesini isteyen Akkal, “Türkiye’deki seçimler zamanında 2023 yılında yapılacak. Cumhurbaşkanımız bütün programlarını 2023 seçimlerine göre planlıyor” dedi.

 

 

Manisa Meydan Gazetesi’nden İpek Arpağ sordu AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal cevapladı. Akkal, siyasete ne zaman girdiğini, orman yangınlarını, yerli ve milli üretimden, mültecilerin sorundan ve erken seçimin olup olmayacağını açıkladı.  2007 yılından beri siyasetin içinde yer aldığını açıklayan Akkal, “Manisa’da doğdum. Yıllardır beri Manisa’da ticaretle uğraşıyorum. 2007 yılından beri de siyasetin içerisindeyim. Daha önce MHP’de ilçe başkanlığı, İl başkanlığı yaptım. Daha sonra milletvekili seçildim. Şuan AK Parti milletvekiliyim. AK Parti milletvekili olarak milletimize hizmet sunuyoruz. Vatandaşlarımız elbette diğer vekillerimizle de görüşüyorlar. Tabi bizim biraz şöyle bir avantajımız var. Manisa’da yıllardan beri ticaretle uğraşıyoruz. Ailemiz burada. Esnaflıktan gelmenin bir avantajı var. Milletvekili Tamer Akkal’dan öte daha çok bizim oğlan, bizim Tamer diye çok rahat arayabiliyorlar” dedi.

MUHALEFET YANGINLAR ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYOR

Türkiye’nin birçok noktasında meydana gelen yangınlarla ilgili olarak muhalefetin gösterdiği tutumla ilgili soruya Akkal, “Ben 1 hafta kadar Muğla’da kaldım. Devletimizin orada yaptığı çalışmalarla bir kez daha gurur duyduk. Devletimiz her şeyiyle seferber oldu. Uçak sayısında sıkıntımız vardı. 10 gün içerisinde 270 tane yangın çıktı. 270 yangını söndürebilecek kadar uçağı ve helikopteri anında temin edebilen bir Türkiye var. Olay buradan bakmak lazım. Muhalefet olaya yanlış yerden bakıyor. Milleti bezdirip, devletin güçsüz olduğunu göstermek istiyor. Cumhurbaşkanımızı, hükümetimizi halka karşı kışkırtmak istiyorlar. Muhalefet muhalefetliğini yapacak. Dünyada birçok ülkeye baktığımız zaman muhalefet partileri şöyle bir görev üstlenir. Eğer ülke adına yararlı bir şey varsa hükümetin yanında durur, ülke adına zararlı bir şey varsa karşısında durur. Maalesef Türkiye’deki muhalefet partileri doğru ya da yanlış ne varsa eleştiriyor. Her şeye karşılar. Türkiye’de yapılan bütün yatırımlara karşılar. Burada yaşanan bir doğal afet ve buradan zarar gören insanlar var. Bunlar üzerinden siyaset yapmak doğru değil” diye konuştu.

İKLİM DEĞİŞİKLERİ ETKİLİ

Orman yangınların genellikle insan kaynaklı olduğunu belirten Akkal, iklim değişikliklerin de burada etkili olduğunu vurgulayarak, doğanın intikam aldığını söyledi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM

Türkiye’nin son dönemde özellikle yerli ve milli üretimle tanıştığını kaydeden Akkal, özellikle savunma sanayi açısından bunu daha net gördüklerini dile getirdi. Türkiye’nin düne kadar terör örgütü PKK ile mücadelesinde başta ABD olmak üzere dış güçlere bağımlı olduğuna dikkat çeken Akkal, “Dronelerimiz yoktu, kendi tanklarımız yoktu, araçlarımız yoktu. Bu konuda sıkıntılıydık. Fakat Türkiye son 10 yılda yapmış olduğu atılımla kendi silahını, kendi helikopterini üretmeye başladı. Yerli ve milli savunma sanayisini geliştirdi. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın doğru bir hamlesi var. Türkiye yıllardan beri terörden çok çekmiş bir ülke. Dış mihraklar Türkiye üzerinde oyunlar oynuyor.  Türkiye olarak savunma sanayisinde kendimizi geliştirdik. Türkiye 2023 yılında yerli aracına da imzasını atacaktır” dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE KÜÇÜK ESNAF SIKINTI YAŞADI

Ekonomik anlamda sıkıntıların olup olmadığıyla ilgili olarak Akkal, “128 milyar dolar falan bunların hepsi hikaye. Onlar sadece komedi. Ama şöyle bir şey var işin gerçek boyutu. Sanayimiz çok iyi. ihracat konusunda sanayicilerimiz çok memnunlar. Fakat pandeminin de etkisiyle küçük esnaf yaşanan sıkıntılar nedeniyle sıkıntı yaşadı. Bunun farkındayız. Cumhurbaşkanımız tarafından esnafımıza destekler verildi ama yeterli mi tabi ki değil. Kahvehaneler, lokantalar, düğün salonları aylarca çalışmadı. Birçok sektör ciddi manada etkilendi.  Ekonomimiz gidişat olarak doğru gidiyor, hızlı gidiyor. Ama küçük esnaf ve yanında çalışanlar sıkıntı yaşıyor” diye konuştu.

MÜLTECİLER TÜRKİYE’Yİ KURTARICI OLARAK GÖRÜYOR

Mülteciler sorunundan bahseden Akkal, mültecilerin Türkiye’yi daha güçlü gördükleri için Türkiye’ye sığındıklarını açıkladı. Akkal, “Türkiye’yi her zaman bir kurtarıcı olarak görüyorlar. Kaçak yollardan girenlere müsaade etmeyiz. Afganistan’dan gelenlere yardımcı olacağız ama ülkelerine geri gidecekler. Muhalefet her zaman olduğu gibi bu konuda kışkırtmaya devam ediyor” diye konuştu. 

MECLİS 1 EKİM’E KADAR KAPALI

Meclis ara verdiği için 1 Ekim’e kadar Manisa’da olacağını vurgulayan Akkal, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan öncülüğünde AK Parti teşkilatları 2023 ve sonrası için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız bize mutlaka güvensinler. AK Parti güzel işlere imza atıyor” dedi.

MUHALEFET ERKEN SEÇİM İÇİN HEVESLENMESİN

Türkiye’nin gündeminde erken seçimin olmadığını kaydeden Akkal,  erken seçim oluşturmak isteyen bir muhalefetin olduğunu belirtti. Muhalefetin erken seçim için boşuna heveslenmemesini isteyen Akkal, “Türkiye’deki seçimler zamanında 2023 yılında yapılacak. Cumhurbaşkanımız bütün programlarını 2023 seçimlerine göre planlıyor. Ülkemizin gündeminde erken seçim yok. Cumhur ittifakının erken seçim alma gibi bir düşüncesi yok. 2023’e kadar yapacağımız daha çok iş var. zamanında yapılan seçimlerde uzun yıllar hizmet edeceğiz” diye konuştu. CÜNEYT HASÇELİK

 

 

Bu haber 199 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum