Tokyo’da Manisa’yı temsil edecek olan Kerem Kamal

60 kiloda Tokyo Olimpiyatlarında yarışacak olan ve 1960 yılından sonra olimpiyatlarda Manisa’yı temsil edecek ilk sporcu olan Kerem Kamal, “Her adım attığımda o hayalimi alıp, bir sonraki basamağa güçlü bir şekilde adım atıyorum.

Tokyo’da Manisa’yı temsil edecek olan Kerem Kamal

60 kiloda Tokyo Olimpiyatlarında yarışacak olan ve 1960 yılından sonra olimpiyatlarda Manisa’yı temsil edecek ilk sporcu olan Kerem Kamal, “Her adım attığımda o hayalimi alıp, bir sonraki basamağa güçlü bir şekilde adım atıyorum.

Tokyo’da Manisa’yı temsil edecek olan Kerem Kamal
25 Mayıs 2021 - 15:57


“En büyük hayallerimden birine gidiyorum”

60 kiloda Tokyo Olimpiyatlarında yarışacak olan ve 1960 yılından sonra olimpiyatlarda Manisa’yı temsil edecek ilk sporcu olan Kerem Kamal, “Her adım attığımda o hayalimi alıp, bir sonraki basamağa güçlü bir şekilde adım atıyorum. En büyük hayallerimden biri Olimpiyattı. En büyük hayallerimden birine gidiyorum.  Orada madalya alacağıma inanıyorum. Tabi her şey nasip. Gayret bizden takdir Allah’tan her zaman. Ben gayretimi her zaman göstereceğim. Madalya alacağıma inanıyorum ama şuan için rengini kestiremiyorum” dedi.

 

“Yılın En Genç Grekoromen Güreşçisi” olarak seçilen 60 kiloda Tokyo Olimpiyatlarında mücadele etme hakkı kazanan 21 yaşındaki Dünya Şampiyonu Manisalı Türk Güreşçi Kerem Kamal,  Ağustos 2021’de mindere çıkacak.  Kamal, Antalya’da kampta hazırlıklarını sürdürüyor. 10 yaşından itibaren güreş sporu ile uğraştığını ifade eden Kamal,“Güreşe yanlışlıkla başlayıp keşfedilmiş biriyim. Yaptığım spora aşık ve çok severek yapan bir sporcuyum. Kerem karakterini nasıl biri olduğunu, hırs konusunda kendimi en iyi açıklayabileceğim bir sporu yapıyorum. Evet başarılar elde ediyorum fakat kendimi tanıtabileceğim, konuşmadan nasıl bir insan olduğumu güreşle anlatabiliyorum” dedi.

KARDEŞİNE DE SPORU SEVDİRDİ

Spor serüveni boyunca en büyük destekçilerinin ailesi ve hocası Süleyman Güngör olduğunu söyleyen Kamal, maç esnasında ve sonrasında yaşan tüm durumlarda en büyük rol sahibi olduğu açıklamalarında bulundu. Kardeşi Kadir Kamal’a da bu sporu aşılayan Kerem Kamal, “Sürekli evden ayrılıyorum. O da evde sıkılmaya başlıyordu artık. İlk güreşe götürdüğümde çok sevmiyordu. Çünkü çok zor bir spor. Hocamız  ilk olarak yaptığımız işi sevdirmeye çalışıyordu. Aynı şekilde kardeşimde böyle başladı. Ben biraz zorlasam da kendisi severek yapmaya devam etti. Şuan da U23 Avrupa Şampiyonasında finale yükseldi.  13 yaşında bir kardeşim daha var. Onu da bu sene güreşe başlattık. Ondan da büyük şeyler bekliyorum. Benimle başladı, benimle devam ediyor” ifadelerini kullandı.

ANTRENMANLARINI AKSATMADI

Pandemi döneminde çalışmalarına nasıl devam eden Kamal, 2020 yılının ilk kapanma döneminden itibaren çalışmaları bırakmadığını o 3 aylık süre içerisinde evde Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ün sağladığı malzemeler sayesinde eksik olan yanlarını güçlendirmeye çalıştığını söyleyerek şuan iyi. Antrenmansız gün geçirmiyordum. Kendimi her zaman maça hazır tuttum. Şuan iyi olmamın sebebi her gün antrenman yapmamdı.” diye konuştu.

MADALYA ALACAĞIMA İNANIYORUM

En büyük hayallerinden birine gideceğini söyleyen Kamal, “Hayallerime basamak basamak çıkmayı tercih ediyorum. Çünkü eğer en üste kurup oraya ulaşamazsam, hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. Bir merdiven düşünün o her basamakta benim hayallerim var. Her adım attığımda o hayalimi alıp, bir sonraki basamağa güçlü bir şekilde adım atıyorum. En büyük hayallerimden biri Olimpiyattı. En büyük hayallerimden birine gidiyorum.  Orada madalya alacağıma inanıyorum. Tabi her şey nasip. Gayret bizden takdir Allahtan her zaman. Ben gayretimi her zaman göstereceğim. Madalya alacağıma inanıyorum ama şuan için rengini kestiremiyorum.” İfadelerini kullandı.

BİZ MİLLET OLARAK GÜREŞE ÇOK YATKINIZ

Türkiye’de tüm okullarda güreş branşlarının açılmasını istediğini belirten Kamal, bunun için ilerleyen zamanlarda projeler de gerçekleştirmeyi düşündüğünü ifade ederek, “ O seviyeye gelirsem bu konuda  bir yatırım  ve iş ile uğraşmak isterim. Çünkü Türkiye’nin en fazla madalya kazanan branşı Güreş.  Biz millet olarak güreşe çok yatkınız. Bu çok eskilerden ata sporumuz. Zaten Peygamber sporu yapıyoruz.  Fakat aileler korktuğu için çocuklarını güreşe yönlendirmiyor.  Güreşi bilmediklerinden dolayı önyargılı davranıyorlar. Aslında güreş o kadar güzel bir spor ki. O ortamda saygıyı, büyüklere nasıl davranılması gerektiğini ve konuşmayı öğreniyorsun” dedi. CÜNEYT HASÇELİK


Bu haber 558 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum