Türkiye Değişim Partisi’nden 5T formülü

Manisa’da partisinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin kurtuluşunun 5T formülünde olduğunu açıkladı. Sarıgül, “Bu 5T formülü; tarım, teknoloji, turizm, tekstil ve tasarruf.

Türkiye Değişim Partisi’nden 5T formülü

Manisa’da partisinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin kurtuluşunun 5T formülünde olduğunu açıkladı. Sarıgül, “Bu 5T formülü; tarım, teknoloji, turizm, tekstil ve tasarruf.

Türkiye Değişim Partisi’nden 5T formülü
10 Temmuz 2021 - 21:45

Sarıgül Manisa kongresinde açıkladı

Manisa’da partisinin 1. Olağan Genel Kurulu’na katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin kurtuluşunun 5T formülünde olduğunu açıkladı. Sarıgül, “Bu 5T formülü; tarım, teknoloji, turizm, tekstil ve tasarruf.  Tarımda bir numara olacağız. Çünkü Hollanda’ya bakıyoruz. Konya kadar yüzölçümü var. Tarımdan ve hayvancılıktan elde ettiği gelir bütün Türkiye’mizin ihracatına bedel” diye konuştu.

 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Manisa’daki 1. Olağan genel kuruluna katıldı. Divan seçimi sonrası konuşan Türkiye Değişim Partisi Manisa İl Başkanı Hüseyin Sürel, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

TARIMDA BİR NUMARA OLACAĞIZ

Genel kurulda konuşan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidara geldikleri uygulayacakları formülleri açıkladı. Sarıgül, “Bütün teşkilat başkanlarımla, bütün kadın kolları başkanlarımla bu 5 T formülünü çok iyi çalışmamız gerekiyor. Türkiye’mizin kurtuluşu bu 5T formülündedir. Bu 5T formülü; tarım, teknoloji, turizm, tekstil ve tasarruf… Tarımda bir numara olacağız. Çünkü Hollanda’ya bakıyoruz. Konya kadar yüzölçümü var. Tarımdan ve hayvancılıktan elde ettiği gelir bütün Türkiyemizin ihracatına bedel. Dün Çankırı’da baktım arazi çok ama arazi bozkır olmuş eken biçen yok. Hayvancılık muazzam bir noktada. Araştırdım baktım Suudi Arabistan’a en fazla giden bizim hacılarımız. En fazla kurbanı da bizimkiler kesiyor. Ama bakıyoruz ki Suudi Arabistan kurbanlıkları Endonezya’dan alıyor. Oraya inşallah bizim topraklarımızdaki kurbanlıklarımız gidecek” dedi.

İKTİDAR YORGUN AMA MUHALEFET PARTİLERİ YETERSİZ

İktidarın yorgun olduğunu ancak muhalefet partilerinin de yetersiz olduğunu vurgulayan Sarıgül, “ “Yolsuzluklara bulaşanlara ev hapsi bile vermeyen bu iktidar, tütün esnafımıza her türlü cezayı kesiyor. Türkiye Değişim Partimizin gözü bu iktidarın her zaman ensesinde olacaktır. Emekçimizin tütününe göz dikenler asla ve asla adaletten bahsedemezler. Türkiye Değişim Partisinin yolu dosdoğrudur. Kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. İktidarın enerjisi bitti ama bugüne kadar iktidarı gönderecek kimse yoktu. Diğerleri 10 defa seçime girdi başarı elde edemediler. Çok dolaşıyorum Türkiye’yi. Bugünkü iktidardan vatandaşlarımız memnun değil ama devletimizi teslim edecekleri bir siyasi parti yoktu. Ama artık o parti Türkiye Değişim Partisidir” ifadelerini kullandı. Sarıgül konuşmasının ardından seçime giren mevcut başkan ve başkan adayı Hüseyin Sürel ve ekibini tebrik etti. CÜNEYT HASÇELİK


Bu haber 124 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum