Şifa Allah'ın Adıyladır
Adevviye Şeyda Karaslan

Adevviye Şeyda Karaslan

Şifa Allah'ın Adıyladır

18 Kasım 2020 - 10:45

Bismillâhirrahmânirrahîm
Bismillâhi Şifa- en Lillah 
(Şifa Allah'ın Adıyladır)

Talep nedeniyle şifa uygulamalarımı özetlemeye çalışacağım. Başta grip, virüs olmak üzere, genel sağlık sorunlarına önlem ve tedavi uygulamalarım bunlar. Kaynağı, Fatıma Anne'miz başta olmak üzere, Hacı Bektaş Veli, Dr. Münir Derman, Emir Sultan ve Dr. Emin Acar gibi velilerimizin ve görüşme şansım olan, faydalandığım değerli hocalarımın önerileri. Önüme serilen, derleyip uyguladıklarım da var.

2013 yılındaki ikinci kanser ve yedinci ameliyat, radyoterapi, anti hormon terapi tedavisi sonrası yöneldiğim alternatif tıp alanında, fitoterapi, homeopati, bioenerji, biorenozans, akupunktur ve hatta Colombia'dan gelen şaman bir şifacıdan altı saatlik seromoni dahil pek çok tedavi şansım oldu. Haberdar olduğum halde uygulamaya cesaret edemediğim de uzun süreli açlık tedavisi, su orucu olmuştu. Bugünlerde bu tedavi için hazırlandım. Bugün başladım. Muvaffak olmak nasip eylesin. Amin. 

Kanser ve otoimmün hastalıkların da  sebebi olan, yapısı bozulmuş, hasta hücrelerin, birikmiş atıkların, toksinlerin, hatta virüslerin tamamen  temizlenmesinin ancak bu yöntemle, açlık tedavisi ve detoksla mümkün olduğunu öğrendim. Ek olarak aynı etkideki DMSO yöntemi önüme serildi bir hafta önce. İyice araştırdım, irdeledim ve başlamaya karar verdim. Konuda ehil, uzman olan bir kimya mühendisi rehberliğinde uygulayacağım inşallah. 

Kanser ve otoimmün hastalıklar yanında virüse karşı da çok etkili olduğu izahı aklıma yattı. Kimya mühendisi beyin ilme nasıl vakıf olduğu konusunu ayrıca yazarım inşallah. Çok uzamasın. Takip etmek, faydalanmak isteyenler için adını veriyorum. İnternette sitesini ve tedavi ettiği hastalara ait haberleri bulabilirsiniz ismiyle. Mustafa Güngör 

Aşağıdaki önerileri geçtiğimiz nisan ayında geçirdiğim, zatürreye çeviren ağır grip sonrası uygulamaya başladım ve çok fayda gördüm. Önerilerin gelme hikayesi çok ilginç ve uzun, buradan yazmayı uygun bulmuyorum. Belki daha sonra yazarım. Faydalanmak isteyenler için maddeler halinde yazacağım. Şifa Allah'tan. O'nun adıyla. Bizi vesile kılsın. Hepimiz için. Amin. 

1- İçme suyuna, bir damla ev yapımı sirke koyup, zemzem niyetiyle ve "Bismillahi şifa en Lillah!" (Şifa, Allah'ın adıyladır.) diyerek içilecek. Felak, Nas, Ayetel Kürsi gibi koruma ayetleri sabah- akşam yedişer kere okunacak. (Fatıma Anne'mizin önerisi) 

2- Şifa niyetiyle bir kereye mahsus, Fetih ve Vakıa sureleri okunacak. (Emir Sultan önerisi.) 

3- Bir hafta, sabah- akşam bıldırcın yumurtası çiğ olarak, aç karınla içilecek. (Hacı Bektaş Veli önerisi.) (Nefes darlığına çok iyi geliyor.)

4- Düzenli olarak çörek otu tüketilecek. Karabiber gibi öğütülmüş olarak çorba ve yemeklere eklenecek. Daim namaz abdestli olunacak, abdestsiz hiçbir şey yenmeyecek, içilmeyecek, konuşulmayacak ve uyunmayacak. Helal gıda olması konusunda çok hassas davranılacak. (Dr. Münir Derman önerisi.) 
Aç karınla bir çay kaşığı çörek otu yağı  içilecek. (Hüseyin Kanyılmaz Hocamızın önerisi.) 

5- Büyükçe kavanoza iki dal tarçın, 15-20 karanfil ve bir dal taze nane eklenip, bir gece balkonda yıldız görecek şekilde bekletilecek. İçme suyu olarak ve çaylarda bu su kullanılacak. (Seyyide, şifacı Sabriye Annenin önerisi.) 

6- Ağız içi aftları, boğaz, diş eti enfeksiyonlarına karşı, ev yapımı sirke ve kaya tuzuyla  (bir bardak suya bir çorba kaşığı sirke, 1 çay kaşığı tuz) hazırlanmış çözelti ile gargara yapılacak. Yaşar Koçhisarlı Hocamızın önerisi. 

7- Antioksidan ve kan sulandırıcı etkisi nedeniyle, mevsiminde hergün düzenli 1-2 adet nar yenilecek. Suyu da içilebilir. Her sabah bir elma. Doğal yumurta, keçi peyniri, ev yapımı doğal zeytin. Kuru üzüm, çiğ badem, fındık, ceviz, kabak çekirdeği. Taze mevsim sebzelerinden çorba, salata. Özellikle toprak altında yetişen kök sebzeler. (Benim önerim.) 

8- Bir cezve suya bir tatlı kaşığı kadar kekik koyup kaynatılacak, başın üzerinden sarkıtılmış bir örtüyle ağız açık olarak  dayanabilindiği kadar teneffüs edilecek. 
Beş dakika ara verip beş kere tekrarlanacak. Kekik çayı ve ayrıca bir çorba kaşığı zeytinyağı ya da kantaron yağı içine, 4-5 damla kekik yağı damlatılarak içilebilir, bu seyreltilmiş haliyle göğse ve sırta sürerek kullanılabilir. Kekik suyu ile gargara yapılabilir. 

9- Sabah ilk içecek, taze zencefilli, limonlu, ballı sıcak çay. (Kavanozun yarısına kadar soyulmuş ve küçük doğranmış taze zencefil, bir adet dilimlenmiş  doğal limon koyulacak, üzerine hakiki bal doldurulacak. Buzdolabında bir gece bekletilip, sabahları sıcak suya bir çorba kaşığı sulanmış bal karıştırılarak içilecek. 
Zencefil, limonlu çay, her tür bitki çayı ve kahve 1 lt. suya iki dal tarçın ve 15-20 karanfil koyarak buzdolabında bekletilmiş suyla yapılacak. 

On sekiz yıllık hastalıklarla mücadele dönemimde, şifa adına bariz olarak hissettiğim en önemli etken maneviyata yönelmiş olmam oldu. Bağışıklık sisteminin güçlü olması doğru beslenme, düzenli uyku ve stresten uzak durmak yanında morali de yüksek tutmakla mümkün zira. Stresten korunmanın, morali yüksek tutmanın tek yolu da maneviyat. Ancak imanımızı güçlendirerek huzura erebiliriz. Korku enerjisinden korunmamız da ancak, tam teslimiyetle, ihlasla, hakiki iman ile mümkün. Olmazsa olmaz şartı da Allah’ın emir ve yasaklarına tam riayet. Başka yolu ve sığınılacak başka güvenli liman yok... 

İçinde bulunduğumuz ahir zaman hengamesinde, günde beş vakit, huzura çıkıp, aynen telefonumuzu şarj ettiğimiz gibi şarjolmak, âlemlere rahmet olarak gönderildiği ayetle bildirilmiş olan sevgili peygamberimiz ile de, bolca salâtı Selâm ve salavatlarla gönül bağımızı güçlü tutmak zorundayız. Başka türlü bu hengamede sağlıklı kalamaz, dayanamayız. 

Yüce Rab'bimiz yardımcımız olsun. Şafii adıyla tecelli eylesin. Hadi adıyla yolumuzu göstermeye devam etsin, hidayetini nasip eylesin. Selâm adıyla hepbirlikte selamete çıkarsın. Amin Ya Rab'bi!. 
Hayırlı sabahlar. Sevgiler.

Bu yazı 575 defa okunmuştur .