İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER HEPİMİZİ HELAKA SÜRÜKLÜYOR
Erkan AKBALIK

Erkan AKBALIK

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER HEPİMİZİ HELAKA SÜRÜKLÜYOR

26 Nisan 2019 - 14:59

Günahlar,zulümler,hatalar,yanlışlar,
ihmaler,suiistimaller yüzünden karalıkta kalıyoruz güneşli apaydınlık günlerde.
Allah'ın buyruklarını umursamayan şu insanların kendi tercihleri ile yaptıkları işler yüzünden karada ve denizde (bütün dünyada) bozukluk ortaya çıktı, nizam bozuldu. Doğru yola ve isabetli tutuma dönme fırsatı vermek için, Allah, yaptıklarının bazı kötü neticelerini onlara tattırır.
Gün geçmiyor ki yeni bir vahşet,yeni bir çılgınlık yeni bir sansasyonel olayla karşılaşmayalım.
Affınıza sığınarak şunları yazarken bile utanıyor insan ama bu  İçimizdeki birtakım beyinsizler yüzünden bizi de mi helak edeceksin? Sorusunun sizin içiniz böyleyse yapacak başka bir şey kalmamış dedirten türden olaylar toplum olarak rezilliğimizi gözler önüne seriyor.
Maalesef ,  beş yaşındaki kıza tacil veya tecavüz eden…
Toplu taşıma aracında onca insan arasında  kendini kaybeden ve bir kadını taciz eden üzerine boşalan sapıklar.
Leyla’ları öldüren caniler…
Hamilelik boyunca taşıdığı çocuğunu klozete,cami avlusuna,parka,sokağa atan biyolojik anneler ve babalar hatta diğer aile efradı…
Evcil veya sokak hayvanlarına  eziyet, işkence, istismarın her türlüsünü uygulayan insan olamamış yaratıkları gördükçe duydukça insanın aklına şu Ayeti kerime geliyor.
“Rabbim sen dileseydin onları ve beni önceden yok edebilirdin. İçimizdeki beyinsizlerin yaptıkları yüzünden bizi de helak eder misin? Bu yalnızca senin imtihanındır. Bu imtihanınla dileyeni saptırır ve dileyeni de doğru yola iletirsin. Bizim sığınacak yerimiz (velimiz) ancak ve ancak sensin. Bizi bağışla, bize merhamet et, sen bağışlayanların en hayırlısısın” 
 
Yapılan bunca kötülük ve Yaşanan bunca zülüm sonunda insan olanlarda diyecek bir söz,  halimize ağlayacak göz yaşı,  bu çirkinliklere zülümlere dayanacak yürek bırakmadılar.
 
Çok abartıyorsun diyenler varsa aşağıda bir tecavüz olayı sonrasında yaşananları dayanabilirseniz  bir gazeteden alıntıladığımız kısmı çocukların olmadığı bir yerde  etkili ve yetkili olanlarla beraber okuyun.
Tecavüze uğrayan çocuğun (ismi lazım değil, adli kayıtlarda benzer bir sürü vaka var bu sadece bir örnek) anüs deliği hem öne, hem arkaya doğru olmak üzere iki ayrı yönde yırtılmış. Bağırsaklar da yırtılmış ve dışkı ile tecavüzcünün spermleri karın boşluğuna akarak tüm iç organları iltihaplandırmış.
Saatler süren 2 ayrı ameliyatla 60 küsur iç dikiş, 20 küsur dış dikiş atılarak çocuk ancak oturabilir hale getirilmiş. Dikişleri patlatmadan dışkılayabilsin diye yalnızca sıvı gıdalarla besleniyor ve dışkısının katılaşmasını engellemek için sürekli müshil veriliyor; dolayısı ile vücutta besin yetersizliği ve sıvı kaybı var.
Ayrıca kendi dışkısının ve tecavüzcünün sperminin iç organlarda oluşturduğu iltihabın giderilmesi için kullanılan antibiyotikler yüzünden karaciğeri hasar görmüş. İdrar kesesi aşırı basınçtan tahriş olmuş, çocuk sürekli kan işiyor.
Ağzı kapatılan çocuğun kendi çığlığının basıncından kulak zarı patlamış. Çocuk tanımadığı birini görünce; kolundaki serumları koparma pahasına, dikişlerini patlatma pahasına hastanedeki yatağından aşağı atlayıp yatağın altına saklanmaya çalışıyor.
 
Etkili ve yetkililerle beraber okuyalım ki bu vahşetler bir daha yaşanmasın.
Cezalar caydırıcı  olsun ki kimse aklına bile getirmesin.
 
 Olayın vahametini ortaya koyan çocuk istismarı verileri ise şöyle:
»Son 10 yılda çocuk istismarları yüzde 700 arttı.
»Adliyelerdeki 4 istismar davalarından 1’i çocuklarla ilgili.
»Dünyada 4 yılda çocuklara yönelik taciz veya şiddet uygulamaları yüzde 90 arttı. Tecavüzcülerin yüzde 5’i ortaya çıkarken, yüzde 95’i gizli kaldı.
»Her ay Adli Tıp Kurumu’na 650 çocuk cinsel istismarı vakası geliyor.
»Açılan toplam istismar davası sayısı 40 bin 266. Bunların içinden karar çıkan dava sayısının 24 bin 825 iken mahkûmiyet kararının verildiği ise 13 bin 968 kişi var.
İstismarcıların yüzde 66’sının akraba, komşu gibi çocuğun tanıdığı kişiler olduğu, istismarcıların yüzde 9’unun ise çocukla aynı evde yaşadığı belirtilmiştir.
 
Küçükçekmece veya Dünya’nın  herhangi bir yerinde çocuğa,kadına,hayvana,doğaya karşı suç işleyen  bunun cezasını en caydırıcı şekilde çekmeli ki ibreti alem olsun ve kimse böyle rezil ve zelil şeylere tevessül etmesin.
Hele ki zayıf olan birine ,bir  bebeğe,çocuğa,kadına  tecavüz edeni hadım edip genelevde ömür boyu çalışmaya ve bu  sebep olduğu travmayı ona da yaşatmak lazım.  Böyle sapık ve psikopatları ömürboyu yaşattığı kendisine yaşatılıp parasıylada fakir çocuklara burs verecek birileri olmadıkça şerefsizler de şerefsizlik de bitmez.
Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki (bu hükme uyarak) korunursunuz.Kısasta hayat olduğu konusu biraz daha açıklanacak olursa mesele daha iyi anlaşılır.
Ey akıl ve vicdan sahipleri, kısas cezasının uygulanmasının gayesi hepiniz için, toplum için güvenli bir hayat teminidir. Umulur ki Allah'a sığınarak emirlerine yapışır, günahlardan arınıp, azaptan korunur, kulluk ve sorumluluk şuuruyla, haklarınıza ve özgürlüklerinize sahip çıkarak şahsiyetli davranır, dinî ve sosyal görevlerinizin bilincinde olursunuz.
Evde,sokakta , okulda sosyal alanların tamamında topyekün bir bilinçlendirme seferberliği başlatılmalı
Hukuk alanında  gerekli düzenlemeler en kısa sürede yapılarak mağdurun kendi ailemizin bir ferdi olduğu ön kabulüyle sineği ibreti alem olacak şekilde ezecek,bataklığı da tamamen kurutacak acil çözüm üretilmeli ve istisnasız uygulmalıdır.
 

Bu yazı 8117 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum