94 ruhu Saadet'le olur…
  • Reklam
  • Reklam
Fatih KÖSE

Fatih KÖSE

MERCEK

94 ruhu Saadet'le olur…

04 Şubat 2019 - 02:01

Ve her şey bir veda ile başladı dedi şair…
 
Evet, aslında her başlangıcın nihayete erebilmesi için bir veda gerekliydi. Zümrüdü Anka kuşunun bile küllerinden yeniden doğa bilmesi için önce yanması ve veda etmesi gerekirdi ki küllerinden yeniden doğa bilsin…
 
Ve şimdi siyaset sahnesinden bin bir türlü entrikalarla ala vere ve dala verelerle bilerek ve bilinçli bir şekilde yapılan algı operasyonları ile beyinlerde baraj altı mantığıyla yok sayılan, görsel ve yazılı medya da gösterilmeyen, kitlesel mitinglerle ümmetin sorunlarını milyonluk topluluklara taşıyan ama tv’de üç saniye yer bulamayan gazetelerde en fazla iç sayfalarda kıyıda köşe de fotosuz spot haber bile olamayan kırk yıllık siyasi oluşumun bugün çare varsa Saadet’te vardır söylemlerinin halk tarafından yüksek sesle dillendirildiği zamanları yaşıyoruz.
 
Evet, kendisinden olmayanı yaftalamadan, kendisi gibi düşünmeyeni ötekileştirmeden de siyaset yapılabileceğini her ortamda gösteren Saadet Partisi’nin bu seçimlerde gösterdiği ve göstereceği adaylar ile hiçbir ittifakın içinde olmayışını bizzat Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun her alanda deklare etmesi ve seçimlere kendi amblemleri ve adayları ile gireceklerinin altını net bir şekilde çizmesinin ardından başlayan süreçte şu ana kadar neredeyse tüm belediyelerin dörtte üçü açıklandı.
 
Doğru duydunuz, bu seçimde Saadet Partisi hiçbir ittifakın içinde yok. Saadet Partisi halk ile yapıyor seçmen ile yapıyor ittifakını. Ne kapalı kapılar arkasında oynanan oyunlara ne de düzenin bozuk çarklarında kendisine paye arayanlara verilecek bir makamımız mevkimiz yoktur diyenlerin, kendisini önce halka hizmet hakka hizmettir düsturunda görenlerin bu yarışta bende varım dediği yerin adıdır Saadet…
 
Seçim manifestosunda “Dürüst olmak gerekirse” diye sola çıkan “Cepsiz Ceketliler” olarak kendilerini adlandıran Belediye Başkan adayları ile 15 yıldır makamları işgal edenlerin sanki o koltuklarda hiç oturmamış gibi Gönül Belediyeciliği, Hizmet Belediyeciliği sloganlarını kullananların seçimi olacaktır bu seçim.
 
İzmir’de Buca Ceren Kara hanımefendi ile seçmenin karşısına çıkan Saadet Partisi Adıyaman’da AK Parti eski Milletvekili Ahmet Faruk Ünsal ile seçmenlerinin karşısına çıkıyor. Manisa adaylarının da çok büyük sürpriz isimler olduğu ve listede son düzenlemelerin yapıldığı gelen bilgiler arasında. Esas Milli Görüş’ün kalesi olarak bilinen Kocaeli’de Dilovası adayı Ercan Dalkılıç’a şimdiden rakip partililerin bile belediye başkanlığının hayırlı olsun denildiği hesaplanırsa Başıskele de tüm dengeleri alt üst eden Zafer Mutlu isminin yanı sıra ismi hala sır gibi saklanan Gebze adayı seçimlerin özellikle metropol yerlerde başa baş gideceğini gösteriyor.
 
Bu seçimde bir zümrüdü anka kuşunun doğuşunu sizlerle birlikte müşahede edeceğiz. Siyaset arenasında adeta nadasa ayrılan toprak gibi bereket fışkırarak Belediye Başkanlıkları ile gerçek 94 ruhunu tekrardan Belediyelerin kapısına Cepsiz Ceketli Belediye Başkanı olarak “Rüşvet alanda verende mel’undur” yazısını yazacak ve hizmete susayan halka hizmete doyuracaktır.
 
Selam, Dua ve Muhabbetle…

Bu yazı 5230 defa okunmuştur .