S-400 MESELESİ
Türker YAĞMUR

Türker YAĞMUR

S-400 MESELESİ

10 Nisan 2019 - 21:31      
                           Üzülerek belirtmeliyimki bu mesele Batı’da fırtınalar kopartırken bizde kelebek etkisi dahi oluşturmadı. BBC , CNN... gibi batı basını her gün seçimleri dahi tehdit konusu yaparak vazgeçilmesi yönünde baskı oluşturmakta, tehdit etmektedirler. 
                                O HALDE DURUM SANDIĞIMIZDAN KARMAŞIK. 
                       Bir bakalım;  S-400 ler nedir ? 
                    1- Bu füzeler bu güne kadar üretilmiş sabit radar sistemine bağlı kalmayan, uydusuz yer belirleme sistemine sahip bağımsız bir sistemle çalışabilen  ilk ve tek füze sistemidir.
                    Bu Ne Demektir ? 
                   Şöyle ki  ; NATO ve Amerika füze sistemleri sabit uydulara ve radarlara bağlı olduğu için sistemin kontrolü tamamen ABD nin elindedir. Size istediği füzeyi  dost , istediğini düşman füzesi gösterebilir .  Hatta isterse radarları ve sistemi tamamen kapatabilir. Oysa S-400 kurulum sonrası artık millidir.
                   2- S-400 ler kurulduğu andan itibaren 600 km menzili sürekli tarayabilen ve saniyede 4850 metre hız ile hareket ederek sabit ya da hareketli hedefe kilitlenebilen tek füzedir.
                    Bu Ne Demektir ?
                   Diyelim ki bir batarya İstanbul’da kuruldu.  Hedef tarama yönü batı seçildi. Almanya’dan ülkemize de bir füze yöneldi. İşte bu S-400  gelen tehdidi Selanik üzerinde bertaraf edebilmektedir.
                   3- S-400 ler yerden 30 bin metre yükselebilmekte ve sistem aynı anda 6 bataryaya birden komuta edebilmektedir.
                    Bu Ne Demektir ; 
                   10 bin metrenin üzerinde uçabilen hayalet uçaklar,  awacs lar, balistik ve anti balistik füzeler ile nükleer başlıklı füzelerin üst uçuş limiti 50 bin feet (15 bin metre) olduğu düşünüldüğünde bunlar en yüksekte vurarak etkisiz hale getirmektedir.  Hem de % 0,01 hata payı ile.
                   4- Hava savunmasında düşman algılama denen bir sistem vardır.  S-400 ler yerel  hiç bir radara bağlı kalmadan batarya başında sizin düşman gördüğünüz tehdit neyse sizin inisiyatifinizle kilitlenir. Kimse engelleyemez.
                   Bu Ne Demektir ? 
                   NATO ülkemize yerleştirdiği silahların koordinat  belirleme, düşman algılama ve ateşleme sistemlerini elinde tutar. Oysa S-400 de  bütün yetki kullanıcı ülkededir.
      TOPARLARSAK ;
                 S-400 RUSYA Üretimi olağanüstü özelliklere sahip , NATO nun ve ABD nin karşısında titrediği füze ve sistemine verilen addır.  Bu sistem Rusya dışında sadece Çin’de vardır ve Çin sistemi alabilmek için üç yıl Rusya’nın  kapısını eskitmiştir. 
                Hindistan 8 yıldır almak için uğraşıyor. 
                 Rusya’ya gizli anlaşmalar teklif eden ülkeler olduğu biliniyor. Çin dışında hiçbir ülkeye satmıyor , paylaşmıyor, koruma taahhüt etmiyor. Fakat Türkiye’ye altı batarya birden satmayı tahüt ediyor.    (6*6=36 füze) daha da önemlisi süreç içerisinde 20 batarya için anlaşmalar sürmektedir. 
Veee     en önemlisi sistemin Türkiye’de üretilmesi için Rusya’da yeşil ışık yakmıştır.
                PEKİ BÜTÜN BUNLAR NE DEMEKTİR ?
  S-400 LER  ÜLKEMİZE  UZAY YOLUNU VE KENDİ SAVAŞ UÇAĞIMIZI ÜRETME YOLUNU AÇACAK.
DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ HAVA SVUNMA SİSTEMİNE SAHİP OLACAĞIMIZ  İÇİN HEM MİLLİ  KARDEŞLERİMİZ , HEM DE DİNİ  KARDEŞLERİMİZ  HEM DE DOST KOMŞULARIMIZ DAHA GÜVENDE OLACAK.
             YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİMİZİ F 16 LARLA YAPMAYI TERKEDİP, HER ALARM DURUMUNDA YÜZLERCE KİLOMETRE UÇAKLARIMIZI HAVALANDIRMAK ZORUNDA KALMAYACAK , EGE’DEN AZERBAYCAN’A ,KARADENİZ’DEN AKDENİZ’E KADAR HER NOKTAYI KONTROL ALTINDA TUTABİLECEĞİZ.
ABD HER FIRSATTA BİZİ TEHDİT EDEMEYECEK ,YAPTIRIM  VE AMBARGO UYGULAYAMAYACAK

Türker YAĞMUR

Bu yazı 1284 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum