• Reklam
  • Reklam

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş:

"Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışanları yıldırma politikasıyla istifaya zorluyor"

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş:

"Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışanları yıldırma politikasıyla istifaya zorluyor"

15 Mayıs 2019 - 09:54

AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş, "Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışanları yıldırma politikasıyla istifaya zorluyor." dedi.

Düztaş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Selçuk Belediye Başkanlığına seçilen Sengel'in ilk iş olarak aralarında üniversite mezunu olan personelin de bulunduğu 15 kişiyi çöp, çapa ve temizlik gibi birimlere görevlendirdiğini söyledi.

Sengel'in seçim öncesi hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağına dair sözleri olduğuna dikkati çeken Düztaş, şöyle konuştu:

"Şu an somut olarak çalışanlarını işten çıkarma durumu olmasa da bu durum Sengel'in seçim öncesi verdiği sözlerini yerine getirdiği anlamına gelmiyor. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışanları yıldırma politikasıyla istifaya zorluyor. Bununla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır. Bu yapılanların bırakınız kanuni yönünü, en azından kişilik hakları açısından hiçte uygun bir tavır değildir. Bu durum başkanın partizanca adımlar atacağına işaret ediyor."

Belediyedeki gelişmeleri yakından takip ettikleri ifade eden Düztaş, belediye başkanını bu yanlış tutumdan dönmesini beklediklerini vurguladı.

Haksızlığa uğrayanların hakkını aramak boyunlarının borcu olduğunu anlatan Düztaş, "Biz Sayın Sengel'den işini hakkıyla ve dürüstçe yapan belediye çalışanlarıyla uğraşmak yerine tüm enerjisini kentimize hizmet etmekten yana kullanmasını bekliyoruz. AK Parti olarak her zaman uzlaşmadan yanayız. Şahsi meseleler yerine ilçemizin ihtiyaçlarını birlikte giderelim." ifadelerini kullandı.Bu haber 680 defa okunmuştur.
Reklam