Hakan ÖZEN

Hakan ÖZEN

Hakan Özen Kimdir? Biyografisi için tıklayın.

1971'de Muğla'nın Ortaca ilçesinde dünyaya geldi. 1988 yılında başladığı basın camiasında ilk yıllarda Kavga dergisi,Ege Telgraf gazetesi,İzmir haberler ajansı,Çağdaş İzmir gazetesi, Cumhuriyet gazetesi ve İzmir'in bilinen Radyolarından Can Radyo'da sırasıyla Haber Muhabiri, Haber Müdürü ve Program Yapımcısı olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında İzmir'de Objektif gazetesini kurarak basın hayatına yön verdi. 2005-2009 yılları arasında Gümüldür Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Büyükşehir Belediyeler Yasasından dolayı Gümüldür Belediyesinin kapatılmasının ardından 2011 yılında gelen davetler üzerine Manisa'ya gelerek basın hayatına Manisa'da devam etme kararı aldı.
Manisa'da bazı Milletvekillerinin Basın Danışmanlığını da yapan Gazeteci Hakan Özen 2011 yılında Manisa'nın ilk internet Televizyonu Kanal 45'i kurdu. 2012-2013 yılları arasında Hür Işık Gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği, 2013-2014 yılları arasında Manisa Haber Gazetesinde Haber Muhabiri olarak çalıştı. 2013 yılında haftalık yayın organı Manisa Büyükşehir Gazetesini de kuran Özen 2002 yılında Van Başkale'de Şehit olan abisi münasebetiyle 2013 yılında Kanunlaşan torba yasada şehit yakınlarına çıkartılan istihdam hakkından yararlanarak Memur olarak Manisa Vergi Dairesi Başkanlığında Basın sorumlusu olarakta görev yapmakta.
Basınla ilişkisini hiç bir zaman koparmayan Özen 2014 yılında bir grup Gazeteci ve Yazar arkadaşıyla birlikte kurduğu Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneğininde Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor.
Gazetecilik mesleğinin dışında tiyatro eserleri, öykü denemeleri, ve şiirleri bulunan Özen'in yeni eserleri üzerinde çalışmakta olup 'Bir Yudum Sıla' isimli kitabıyla da şiirseverlerle buluştu.
Gazeteci Hakan Özen 2007 yılında hayatını birleştirdiği Gazeteci meslektaşı Nuran Özen'le evli ve Özen çiftinin Doğanalp adında bir oğulları bulunmakta
 

Bu biyografi 1528 defa okunmuştur