Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Turgutlu Trafik Tim Komutanlığı, 12 Ocak 2024 günü Turgutlu-Akhisar karayolu üzerinde uygulama yaptı. Uygulamada, O.A. isimli şahsın kullandığı araç durduruldu.Yapılan kontrolde, O.A.'nın 18 adet yakalama kaydı olduğu ve başkasına ait sürücü belgesi ibraz ettiği tespit edildi. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise 6 gram kubar esrar ele geçirildi.Şüphelinin yapılan alkol muayenesinde 1,01 promil alkollü olduğu belirlendi. O.A., "Alkollü Araç Kullanmak" ve "Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçlarından gözaltına alındı.O.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ
Yayınlanma: 14 Ocak 2024 - 01:31
Manisa'da Alkollü ve Sahte Sürücü Belgesiyle Yakalanan Şüpheli Tutuklandı
Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Turgutlu Trafik Tim Komutanlığı ekipleri, 12 Ocak 2024 günü ilçe girişinde uygulama yaptı. Uygulamada durdurulan O.A.'nın üzerinde yapılan kontrolde, 6 gram kubar esrar ile birlikte alkol muayenesinde 1,01 promil alkollü olduğu tespit edildi.
ASAYİŞ
14 Ocak 2024 - 01:31