Programda, şairlerin şiirleri okunurken Sanatçı Cengiz Onur'da türküler seslendirdi. Sunuculuğunu ünlü şair Aytekin Karapaça'nın yaptığı etkinliğe, Manisa'nın tanınmış şairlerinin yanı sıra, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Özge Arslan, Ali Gök, Ali Kuyumcu, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı İlksen Uludağ Özalper ve Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan gibi önemli isimler de katıldı.Salon, sanatsever vatandaşlarla doldu taştı. Ayrıca, Manisa'nın tanınmış okul müdürleri ve eğitimcileri de etkinliğe katılım sağladılar.Program, saat 19:00'da başlayıp gece saat 21:30'a kadar devam etti. Katılımcılar, şairlerin büyük eserlerini anma ve onların ruhunu yaşatma adına bir araya gelerek duygusal ve Sanatsal bir gece yaşadılar.
KÜLTÜR-SANAT
Yayınlanma: 04 Haziran 2024 - 13:37
Manisa'da Nazım Hikmet ve Ahmet Arif Anma Programı Büyük İlgi Gördü
Manisa'nın kültürel hayatına önemli katkılar sağlamış olan şairler Nazım Hikmet ve Ahmet Arif, ölüm yıl dönümlerinde Yunus Emre Belediyesi tarafından düzenlenen anma programıyla bir kez daha anıldılar. Nazım Hikmet'in 61., Ahmet Arif'in ise 33. ölüm yıl dönümleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlik, İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda gerçekleşti.
KÜLTÜR-SANAT
04 Haziran 2024 - 13:37