Gözaltı ve Tutuklama DetaylarıManisa İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklanarak Çınarlıkuyu T Tipi Cezaevi'ne teslim edildi. Adli süreç kapsamında, diğer 2 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, 1 şüpheli ise sınır dışı edilmek üzere idari denetim altına alındı.Operasyonun Amacı ve KapsamıOperasyonun amacı, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne üye olduğu tespit edilen kişilerin yakalanarak adalete teslim edilmesiydi. Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen bu operasyon, terör örgütlerinin faaliyetlerini engellemeye ve kamu güvenliğini sağlamaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.Adli Süreç ve Sonuçlar
- Tutuklananlar: 3 şüpheli tutuklanarak Çınarlıkuyu T Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
- Adli Kontrol Kararı: 2 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
- İdari Denetim ve Sınır Dışı: 1 şüpheli sınır dışı edilmek üzere idari denetim altına alındı.