Manisa-İzmir arası seyahat başladı

Manisa'nın içinde bulunduğu 15 ilde 28 Mart'tan beri devam eden seyahat kısıtlaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrası 1 Haziran itibariyle kalktı. Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla birlikte her gün 5-6 bin yolcunun taşındığı Manisa-İzmir arası seyahat başladı.

Manisa-İzmir arası seyahat başladı

Manisa'nın içinde bulunduğu 15 ilde 28 Mart'tan beri devam eden seyahat kısıtlaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrası 1 Haziran itibariyle kalktı. Seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla birlikte her gün 5-6 bin yolcunun taşındığı Manisa-İzmir arası seyahat başladı.

Manisa-İzmir arası seyahat başladı
04 Haziran 2020 - 09:51

Manisa'dan iki firma 49 araçlı Manisa Seyahat firması ile 11 araçlı Muradiye Birlik Taşımacılık Kooperatifi dezenfekte edilerek servislere başladı. Yolcular ateşleri ölçülerek otobüslere alınıyor. Yeni bilet fiyat tarifesine göre Manisa-İzmir arası 20 TL, Manisa-Menemen 15 TL, Manisa-Aliağa 20 TL, Manisa-Şakran 25 TL, Manisa-Bergama 30 TL, Manisa-Dikili 35 TL oldu.
Manisa-İzmir arası 2 firma çalışıyor
Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, "Manisa Seyahat ve Muradiye Birlik olarak firmamız var bizim üyemiz olan. Manisa Seyahat Manisa-İzmir arası taşımacılık yapıyor yıllardan beri.  Muradiye Birlik firmamız ise Menemen, Bergama, Şakran, Aliağa, Dikili'ye kadar yolcu taşımacılığı yapıyor" dedi.
DEVLETİMİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ
Şoför esnafının araçlarını en iyi şekilde dezenfekte ederek çalışmaya başladığını belirten Karaağaç, "Bizim esnafımız yaptığı çalışma neticesinde yaptıkları fiyat artışını yüzde 30-35 gibi yaptılar. Fiyat tarifelerini ayarladılar. Tabi esnafımızın mağduriyetleri var. Şoför esnafımızı belli bir fedakarlık yapıyor zaten. Şehir içi olsun, şehirler arası olsun, toplu taşıma olsun, Yolcu sayısı düştüğünden dolayı kazançlarında baya düşüşler var. Bu ne oluyor vatandaşlara yansımış oluyor zam yaparak.  Devletimizden, hükümetimizden tüm şoför esnafına ÖTV'siz, KDV'siz akaryakıt ve mazot desteği ile ilgili bir çalışma yapılarak destek verilmesini istiyoruz. Böyle bir destek sağlanırsa bizde fazla zam yapmamak durumunda kalırız. Vatandaşlarımıza hak veriyoruz. Onlarda gerçekten büyük sıkıntı yaşadılar. Bizim esnafımız da bu işi yapıyor, evine ekmek götürüyor. Muhakkak ki zarar etmemesini isteriz. Tüm yolcularımız gönül rahatlığıyla araçlarımıza binebilirler. Araçlarımız dezenfekte olmuştur. Vatandaşlarımızdan ricamız sosyal mesafeye uymaları, maske takmalarıdır. Bir a an önce bu beladan kurtulmamızı talep ediyoruz" dedi.
DAHA İYİ OLACAK
Manisa Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Levent Zibeller, "Araçlarımız eski aynı düzende çalışmaya devam ediyor. İlk arabamız saat 05.30'da, son arabamız ise 22.00'dadır. Arabalarımız 20'şer dakika arayla sosyal mesafeye uyarak çalışmaya devam ediyor. Fiyat konusunu da ayarladık. Hiçbir sorun yaşamıyoruz yolcularımızdan. Daha da iyi olacağını ümit ediyorum" dedi.
Her gün 49 aracın hareket halinde olduğunu açıklayan Zibeller, Manisa-İzmir arası karşılık çalıştıklarını söyledi.
YOLCULARIMIZI UYARIYORUZ 
Manisa Muradiye Birlik Taşımacılık Kooperatifi Başkanı Mustafa Uzun, Manisa-Menemen arası 11 tane aracımız var. 30 dakika ve 45 dakika arayla çalışmaktayız. 11 olan tarifemizi 15 yaptık. Yüzde 50 yolcu kapasitesiyle çalışacağız. Yolcularımıza elimizden geldiği kadar uyarılarda bulunacağız. sosyal mesafe, maske, dezenfektan konusunda uyarılarımızı yapacağız. Hayırlısı olsun Allah'tan kazasız belasız yolculuklar diliyoruz. Günlük ortalama 500 kişilik yolcu kapasitemiz var" dedi. 

Bu haber 14469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum