MANİSA’YA İLK AŞILAR GELDİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde koronavirüs aşıları ulaştı. Özel araçlarla getirilen koronavirüs aşıları özel dolaplarda muhafaza ediliyor. İlk aşamada sağlık çalışanları aşılanacak.

MANİSA’YA İLK AŞILAR GELDİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde koronavirüs aşıları ulaştı. Özel araçlarla getirilen koronavirüs aşıları özel dolaplarda muhafaza ediliyor. İlk aşamada sağlık çalışanları aşılanacak.

MANİSA’YA İLK AŞILAR GELDİ
13 Ocak 2021 - 17:24


Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde koronavirüs aşıları ulaştı. Özel araçlarla getirilen koronavirüs aşıları özel dolaplarda muhafaza ediliyor. İlk aşamada sağlık çalışanları aşılanacak. Üniversite hastanesinde aşı odalarında da hummalı hazırlıklar devam ediyor. 4 aşı odasında özel koşullarda randevu usulüyle aşılamalar yapılacak.

AŞILAR SOĞUK ZİNCİRDE MUHAFAZA EDİLİYOR

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, üniversite hastanesine ulaşan aşıların onay gelir gelmez uygulamaya geçeceğini açıkladı. Aşı odalarında ve Çin aşılarının saklandığı ortamda incelemelerde bulunan Rektör Ataç, randevu usulüyle aşılama yapılacağını belirterek, “Ülkemiz pandemi ile mücadelenin hakkını vererek süreci bugüne kadar çok sağlıklı şekilde yürüttü. Birçok ülkeye de sağlık desteği verdi, tüm dünyaya örnek oldu.  Malum pandemi süreci mücadeleler, yeni normalleşme koşulu, tedaviler ve aşı aşamasına geldi. Hastanemize de aşı gelmiş bulunmakta. Daha önceki süreçlerde de olduğu gibi anlık durumlarda tedbirlerimizi alabilmek gayesiyle aşılarımızı biz Sağlık Bakanlığının belirlediği şartlarda muhafazaya aldık. Cumhurbaşkanımızın öngörüsü, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda aşılamaya işlemine geçebileceğimiz haberi veya aşılama talimatı gerçekleşmesi gerekiyor dendiği andan itibaren hastanemizde süreç gerçekleşecek. Altını çizmekte yarar görüyorum. An itibariyle herhangi bir aşı olayını gerçekleştirmiyoruz. Şu an soğuk zincirde, bakanlığın belirlediği şartlarda muhafazayı yapıyoruz” dedi.

ÖNCELİKLE SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞILANACAK

Öncelikle sağlık çalışanlarının aşılacağını ve randevu sistemiyle çalışılacağını dile getiren Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Aşılar yapılabilir dendiği anda 4 tane odada öncelikle sağlık çalışanlarına randevu sistemiyle her birine 10’ar dakika arayla randevu verilerek ortalama günlük 300 ila 500 civarında sağlık personelimizin aşılama işlemini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Süreci randevuyla gerçekleştireceğiz. Hiçbir hastamız birbirini görmeden bu süreci oluşturacağız. Sabah 08.30 akşam 08.30 zaman dilimi arasında bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.


Bu haber 7793 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum