• Reklam
  • Reklam

Manisalı yazar Erkan Akbalık'ın "Yüreğimden Yazıya" kitabı yayımlandı

Erkan Akbalık, yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde şiir ve yazıları yayımlanan yazar Erkan Akbalık'ın "Yüregimden Yaziya" kitabı okuyucuların beğenisine sunuldu.

Manisalı yazar Erkan Akbalık'ın "Yüreğimden Yazıya" kitabı yayımlandı

Erkan Akbalık, yıllardır çeşitli dergi ve gazetelerde şiir ve yazıları yayımlanan yazar Erkan Akbalık'ın "Yüregimden Yaziya" kitabı okuyucuların beğenisine sunuldu.

Manisalı yazar Erkan Akbalık'ın
17 Eylül 2019 - 23:12


 
Erkan AKBALIK
5 Ağustos 1980 yılında doğdu. Orta ve lise tahsilini Şehzadeler Şehri Manisa'da, üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi Eğitim fakültesinde tamamladı. Van ili, Erciş ilçesi yıllar sonra da Manisa'da da çeşitli eğitim kurumlarında öğretmen, müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak çalıştı. halen Gençlik Spor Bakanlığında, Manisa Gsim'nde Yunus Emre Yurt Müdürü olarak çalışmaktadır. İslami ilimlere özel ilgisi sebebiyle severek okuyup tetkik etmekte düzenli olarak Kur'an ve sünnet üzere okumalarını ve araştırmalarını sürdürmektedir. Yerel ulusal ve uluslararası birçok Vakıf Dernek kulüp ve Sendikada aktif rol almakta yönetici olarak görev yapmakta aynı zamanda insani yardım faaliyetlerini organize etmektedir.
Manisa yerelde ve ulusal Gazete iler dergilerde birçok deneme Makale ve şiiri yayımlanmaktadır. Yazarımız evli olup Hayrunnisa Zişan, Muhammed ALİ, Hasan Hüseyin ve Abdussamed Furkan ismini taşıyan 4 çocuk babasıdır.
 İTHAF:
Hayra berekete iyilik güzellik ve bilince vesile olması duasıyla.  Manevi ve maddi emeği üzerimde olan herkese ve her şey itiraf ediyorum. Konya Selçuk Üni.
ÖNSÖZ
Euzu billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim
Hamdin her türlüsü Sena'nın en güzelleri Hz. Allah'a dır O, Hz. Allah ki bizleri yaratan yaşatan rızıklandıran öldürecek ve tekrar diriltip hesap soracak olan Rabbimizdir.
İkra, oku, anla yaşa, uyar, beyan ve tebliğet. iyiliği emret kötülükten alıkoy diye emreden, kalemle yazmayı öğreten sahibimize rızasına uygun en güzel hamdü senalar olsun. Gazabından Rızasına, azabından affına tek sığınılacak ve mutlak güvenilecek tek varlığımıza hamdolsun Rehberimiz, Önderimiz, Şüphesiz yüce bir ahlak üzere olan ve Alemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah Hz. Muhammed (sav) onun ehli beytine ailesine ashabına, onun davasına ve davetine Tabi olanlara Salat ü Selam olsun. Yüreğimizden yazıya, sadrımızdan satıra dökülen bu yazılarla istedik ki çok konuşulan ve bizce çok önemli olan bazı hususlar hakkında bir demet bilgiyi ve duyguyu okuyucu kardeşlerimize sunalım.
Her yaştan insanımızın ve kendisini sorumluluk sahibi hisseden herkesin (Allah'ın izniyle ve Allah'ın rızasını isteyerek ve bekleyerek) istifade edeceği, bizce derli toplu bir bakış açısı ile bir bilinç kazandıracağını düşünüyoruz. Güncel konular, sürekli kendimizi bir anda içinde bulduğumuz, konuştuğumuz kişi ve olayları Kişi ve olayları bu yazılar vesilesiyle okuyanı sıkmadan, hakikate giden yolda bir bilinç kazandırmayı bir duruş bir düşünüş biçimi inşa etmeyi arzuladık. Konu ile irtibatlı verdiğimiz Ayet i Kerimeler Diyanet Vakfı mahalinden bazen de başka bir mealden;Hadis-i Şerifleri de Riyazüs Salihin veya Kütüb-i Sitte gibi muhteber ve meşhur kaynaklardan almaya özen gösterdik. Anonim hale gelmiş sözleri, bilinen tarihi olayları alırken bilimsel bir tez ve makale çalışması olmadığından dipnotlarla numaralandırma yoluna gitmedik. Allah'ın rızasını ve okuyacakların azami istifadesini düşünerek yüreğimizden sizin yüreğinize bıraktığımız bu eserle ilgili her türlü eksiklik kusur hata şahsıma; İyi, doğru ve tüm güzellikler Rabbimize aittir.
Gayret bizden, başarı ve muvaffakiyetler Hz. Allah' tan.
 

Bu haber 617 defa okunmuştur.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum