Muradiye OSB’de Osman Kıvırcık başkan seçildi

8 Mayıs 2020 yılında kurulan ve 304 hektarlık alan üzerinde bulunan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (MUOSB) Müteşebbis Heyeti seçimi yapıldı.

Muradiye OSB’de Osman Kıvırcık başkan seçildi

8 Mayıs 2020 yılında kurulan ve 304 hektarlık alan üzerinde bulunan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (MUOSB) Müteşebbis Heyeti seçimi yapıldı.

Muradiye OSB’de Osman Kıvırcık başkan seçildi
28 Şubat 2021 - 13:31


8 Mayıs 2020 yılında kurulan ve 304 hektarlık alan üzerinde bulunan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (MUOSB) Müteşebbis Heyeti seçimi yapıldı. Osman Kıvırcık ile Ramazan Yıldız yarıştı. Kullanılan 107 oydan Osman Kıvırcık 55 oyla başkan seçilirken, Yıldız ise 52 oy aldı. Müteşebbis heyeti başkanlığına seçilen Osman Kıvırcık, “Mayıs 2020’de kuruluş protokolü onaylanan Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti ilk seçimi yapıyor. Biz yola çıkan arkadaşlarımızla en önemli misyonumuz buradaki sanayicilerle birlikte hareket edeceğiz. Devlet desteklerini kullanarak, bölgede yapılması planlanan işleri, yatırımları tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde 304 hektarlık alan üzerinde bulunan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi (MUOSB) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 8 Mayıs 2020 tarihli E.1575016 sayılı yazısı ile kuruldu. Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti seçimi Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleşti. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda yapılan seçimde Osman Kıvırcık beyaz liste ile Ramazan Yıldız yeşil liste ile yarıştı. 119 parsel sahibinden 107 kişi oy kullanırken, Osman Kıvırcık 55 oyla müteşebbis heyetine seçildi. Ramazan Yıldız ise 52 oy aldı. Seçime Manisa Vali Yardımcısı ve YİKOB Temsilcisi Hayri Sandıkçı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Manisa Büyükşehir Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Üçbaş ve sanayiciler katıldı.

10 BİNDEN FAZLA İNSAN ÇALIŞIYOR

Vali Yaşar Karadeniz,  seçimin hayırlı olmasını diledi. Muradiye OSB’de bulunan sanayi parseli doluluk oranı yüzde 60 olup, 195 adet sanayi parselinin 117 adeti faaliyettedir. Bölgede toplam çalışan sayısı 10 binin üzerindedir. Karma OSB olan bölgede ağırlıklı olarak metal döküm sanayi ve kauçuk plastik ürünleri imalatı yapan firmalar yoğunlukta.

DEVLETİMİZİN DESTEKLERİYLE YATIRIMLARI TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ

Müteşebbis heyeti başkanlığına seçilen Osman Kıvırcık, “Mayıs 2020’de kuruluş protokolü onaylanan Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti ilk seçimi yapıyor. Biz yola çıkan arkadaşlarımızla en önemli misyonumuz buradaki sanayicilerle birlikte hareket edeceğiz. Devlet desteklerini kullanarak, bölgede yapılması planlanan işleri, yatırımları tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

MÜTEŞEBBİS HEYETİNE SEÇİLENLER

Muradiye OSB Müteşebbis Heyeti’ne Osman Kıvırcık’ın yanı sıra asil üyeliğe Fatih Çetkin, Hüsnü Görgülü, Serkan Yurteri, Hikmet Güngör, Nihat Turan, Tuğ3rul Yavuz, Hasan Eryılmaz, yedeklerden ise Serkan Özkayalar, Aydın Şen, Hasan Zanlı, Özer Balcı, Gürsel Ortaboy, Tunca Aktan ve Dinçer Kara seçildi.  CÜNEYT HASÇELİK

Bu haber 290 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum