Orman yangınından zarar gören köylülere ödenek

Orman yangınından zarar gören köylülere ödenek

Orman yangınından zarar gören köylülere ödenek

Orman yangınından zarar gören köylülere ödenek

17 Mayıs 2019 - 19:54

Menteşe ilçesinde çıkan, 64 evin yanmasına, çok sayıda hayvanın telef olmasına yol açan orman yangınının ardından AFAD Başkanlığınca yeniden imar için 1 milyon 414 bin lira ödenek ayrıldı.

Bölgede Valiliğin yanı sıra Orman ve Su İşleri, Çevre ve Şehircilik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlıkları ile belediye ve sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü çalışmalar devam ediyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle AFAD Başkanlığınca yeniden imar için 1 milyon 414 bin liralık ödenek ayrılarak, yangında evleri kullanılamaz hale gelen afetzedeler için yapılacak afet konutları 2019 yatırım programına alındı.

Zeytinköy’de hak sahibi 14 kişinin konutları Evini Yapana Yardım (EYY) yöntemiyle yapılacak.

14 konutun yapımı için proje bedeli üzerinden AFAD Başkanlığı tarafından 1 milyon 414 bin lira ödenek ayrıldı.

Zeytinköy’de hak sahibi 7 kişinin EYY yönetimi ile konut sahibi olma konusunda henüz karar vermediği, 4 kişinin ise evlerinin bulunduğu yerde yol olmadığı için belediye tarafından imar ruhsatı sağlanamadığı öğrenildi.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, "Tip projelerin çizimi ve onayı sonrasında en kısa sürede 14 konutun inşasına başlanacaktır. Hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve konutların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Milletvekilleri Gökcan ve Demir ise afetzedelere gereken yardımların yapılacağını ve hak sahiplerinin de en kısa sürede yeni yerlerine kavuşmaları temennisinde bulundu.


Bu haber 140 defa okunmuştur.
Reklam