Yeni Güzel Dönem İçin Öneriler
Adevviye Şeyda Karaslan

Adevviye Şeyda Karaslan

Yeni Güzel Dönem İçin Öneriler

13 Ekim 2020 - 18:52

Yeni Güzel Dönem İçin Öneriler

Geçtiğimiz yıl safer ayında başlayan barış pınarı harekatından itibaren uyarı ve sure önerileri iletilmiş, elimizden geldiğince aktarmış ve uygulamaya çalışmıştık. Yine geçtiğimiz ramazan ayı için müjdelenmiş olan yepyeni güzel dönem, hepimizce malum olan gelişmelerden  hakkınca ders alıp gereği yerine getirilmemiş olmasından  olsa gerek, üçer aylık sürelerle iki kez ertelenmişti.

Yine hepimizin dikkatini çektiği üzere, 2020 yılında milli bayramlar ile dini bayram ve  özel günler sıkça çakışmıştı. İlla bunda da bir mesaj vardı. İşte şimdi de pek çok kanaldan o müjdelenen çok güzel döneme giriş sürecinde olduğumuz, manevi kapıların sonuna kadar açık olacağı, bu sürecin sonunda, 28 Ekim tarihindeki mevlid kandiliyle, sevgili peygamberimizin doğum seneyi devriyesinde İslam aleminin yeniden doğuşu yaşayacağı, inşallah ertesi günü olan 29 Ekim cumhuriyet bayramında çifte bayram yaşayacağımız müjdelendi.

Bu çok güzel dönemde şaşırmamamız, şeytana uymamamız için de Kuran'ı Kerim'e sarılmamız, bu günden itibaren her evde Fatiha'dan başlayarak sürekli Kuran'ı Kerim okunarak mevlid kandiline kadar hatimin tamamlanması öneriliyor. Okunuşundan da olabileceği, hatta okuyamayanlar için evde yüksek sesle videodan okunmasını sağlayıp abdest ve edeple dinlenmesinin de çok iyi olacağı belirtildi. Tek koşul, sırayla hatim şeklinde olması.

Bu müjdelenen güzel dönem sevgili peygamber efendimiz (sav.)'in "Ümmetim dünyada egemen olmadan kıyamet kopmayacaktır." hadisiyle sabit olan dönem. Pek çok İslam alimimizce de yüzyıllar önce yazılmış. Dünyadaki zulme dur diyerek insanlığı asr-ı saadete taşıyacak olan korunmuş, temiz İbrahim milletinin, Türk - İslam Birliği gücüyle, şereflendirildiği mukaddes görevini yerine getireceği dönem.

Bunu bizden daha iyi bilen şeytana hizmet eden şer güçlerin yapmaya çalıştığı da, bu daha çok insanın iman ederek kurtuluşu demek olan döneme engel olmaya çalışmak. İblisin ezelden ahdi olan, Adem ve neslinin secdeye layık olmadıklarını ispatı gereği, bunu yıllardır türlü hile, oyun, tuzaklarla yapmaya çalıştıkları gibi, son zamanlarda da virüs, aşı, kıyamet tellallığı, istedikleri noktalarda yangınlar çıkarabilecekleri gibi akla hayale gelmeyecek yöntemlerle korku enerjisi salarak, itaate zorlayarak yapma gayretindeler.

Unuttukları bir şey var ki o da bizim avantajımız, silahımız. Yüce Allah'ın kudreti üzerinde güç olamayacağına inancımız, sığındığımız en Emin sığınak, yenilmez iman gücümüz elhamdülillah. İşte bu yüzden geçtiğimiz günlerde mesaj olduğunu hissettiğim için telefonda dikte ederek paylaştığım Derman Babamızın kitabından gelen uyarılarını da dikkate alarak, Kur'anla güç birliği yapıp, şeytani güçle olması gerektiği gibi mücadele edelim.

Sufli alemin kapılarının açıldığı gün doğumu ve gün batımı öncesi koruma ayetlerimizi( 7 ihlas, 7 Felak, 7 Nas, 7 Ayetel Kürsi) okuyup, bu süreci Kuran'ı Kerim hatimi ve dualarla geçirelim inşallah.

Daha çok toprağa basmak, hatta imkan varsa toprakta secde etmek, namaz kılmak, hiç olmazsa evdeki saksılardaki toprağı avuçlamak; patates, havuç, turp, pancar gibi toprak altında yetişen kök sebzeleri yiyerek toprak gurubu elementlerle beslenerek ayağımızın yere sağlam basmasını, topraklanmamızı sağlamak, sirkeli suyla temizlik, gusül abdest, her an namaz abdestli bulunmak ve yatmadan bir yemek kaşığı sirke içmek de bu dönemde uygulamamızın  çok iyi olacağı tedbirler.

Elbette her türlü günah, haram, yalan, gıybet, haset, fitne gibi zaten yasak olanlara ve emirlere, özelikle farz- sünnetlere tam riayet etmek. 

 Bu uyarı ve öneriyi ciddiyetle değerlendirelim. Mevlid kandilinden itibaren, güzel günlerimizde bol bol görüşelim inşallah.

Yüce Rab'bimiz yardımcımız olsun. Sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa sav. 'nin yüzsuyu hürmetine bağışlanma ve kurtuluş nasip eylesin.
Amin Ya Rab'bi!.

Bu yazı 2145 defa okunmuştur .