CUMHUR İTTİFAKI İÇİN AK PARTİLİLERİ DE MHP LİLERİ DE...
Ramazan DUMAN

Ramazan DUMAN

CUMHUR İTTİFAKI İÇİN AK PARTİLİLERİ DE MHP LİLERİ DE UYARIYORUM!!

23 Ocak 2019 - 00:23

Siyaset öyle çabuk kabuk değiştiriyor ki,hızına yetişmek bazen imkansız oluyor. Aylardır biz yazmakla, sokaktaki vatandaş konuşmakla bir türlü çıkamadık bu siyasetin içinden. Dünya borsasındaki rakamlar gibi, sürekli değişiyor. Adaylar,anketler,temayüller falan hepsi birer senaryo bence. Senaryo diyorum çünkü o kadar konuşulup yazıldı çizildi, değişen ne koca bir hiç.
 
Ak parti aday göstermezse bizde Cengiz Ergün’e verilecek oy yok söylemleri, beş bir den büyüktür atıfları,alın görün hiç biri bir işe yaramadı. Sosyal medyadan öyle atıp tutmak kolay. Klavyenin karşısına geçince herkes kahraman kesiliyor. Nasıl olsa arayan soran yok,arkasını arayan yok,sorumluluk yok eee o zaman salla gitsin ya tutarsa hesabı.
 
Ne güzel değil mi? Ak parti teşkilatı ve Mhp il ve ilçeleri paylaştı. Ahmetli senin selendi benim turgutlu senin kula benim ittifak çok güzel bir şeymiş şimdi daha iyi anlıyorum. Baştaki yazılarımda söyledim iki parti ittifak ederse hem Ak parti hem Mhp hem de en önemlisi Manisa kazanır diye.
 
KİM DEMİŞ İKİ PARTİ TABANI ANLAŞMIYOR DİYE.
 
Bakın şimdi ne güzel Ak parti il başkanı Mhp il başkanıyla kol kola gezip oy isteyecekler. Ak partili vekiller gelip Cengiz başkanın hem kahvesini içecekler hem oy isteyecekler. Parti mitinglerinde Ak partililer bozkurt işareti yaparken,bozkurtlarda rabia işareti yaparak birbirlerine selam verecekler. Geriye dönüp kimse bu bunu yapmış, şu şunu yapmış deme şansları olmayacağı gibi üstelik birde beraber oy isteyecekler.
 
Ne Cengiz Ergün’ün meclis üyeleri toplantısında Ak partili meclis üyelerini yuhalattığı hatırlanacak ne de 2014 teki imar konusunun Ak parti oylarıyla iptal edildiği hatırlanacak. Her iki partililer birbirlerini sevmeseler bile yan yana geldiklerinde oy için selam verecek ve etrafındakilere gülücükler saçmaya devam edecekler.
 
Yani demem o ki,her iki genel başkan zamanında birbirlerine bu kadar sert sözler söylemeseydi ve tabanlarda bu kadar ayrışmalara neden olmasaydı,iş bu boyutlara gelmez ve şimdi taban birbirinin yüzüne daha rahat bakardı.
 
“Düşmanına ona göre davran gün gelir dostun olur, dostuna da ona göre değer ver gün gelir düşmanın olur” müthiş bir söz. hayat sürprizlerle dolu nasıl seçimler hiç alakasız ve kavgalı partileri kendi menfaatleri için bir araya getirebiliyorsa, işte bizde Milli ve manevi yaşantımız ve halkımızın refah ve yaşam kalitesini arttırmak için bir araya gelebiliriz.
 
AK PARTİLİLERİ DE MHP LİLERİ DE UYARIYORUM!!
Burada en önemli nokta şu birbirinize küskün de olsanız ve birbirinizi sevmeseniz bile ,değil mi ki genel başkanlarınız el sıkışıp ittifaka karar vermiş, olay bitti. Artık kasılmalar,millete tepeden bakmalar,devri bitti. Her iki partinin de üzerine düşen beraber çalışmak ve halkın gönlüne girmektir. Eğer kim bu süreçte bir birinin ipini çekmeye çalışır,ittifakı zora sokacak hamleler yaparsa onu ne Manisa halkı ne de ülke affeder ve bunun hesabını ondan sorar. Şimdi ki gibi afra tafralarla, iş yapanın affı olmayacağını söyledi Cumurbaşkanı. Bir dönemdir meclis çoğunluğumuz yok o yüzden işler aksıyor,imar çıkmıyor gibi mazeretler geride kaldı. Millet size bu makamı layık gördüyse en iyisini ve en güzelini yapmakla mükellefsiniz.
 
MİLLET İTTİFAKI DAHA ADAY BİLE BULAMADI
 
Ak parti ve Mhp öyle yada böyle anlaştılar büyük bir ihtimalle, ama CHP ve İYİ parti cephesinde işler çok da yolunda gitmiyor. Ellerinde zaten az bir aday adayı var tabi karşıdaki rakipte güçlü olunca kılı kırk yarıyor adeta. İyi partide henüz öne çıkmış bir isim yok,ama öne çıkan isim muhtemelen her iki partiyi de kucaklayan ve yıpranmamış,hatta Ak partinin uç noktalarındaki yani ittifaka rağmen Cengiz Ergün’e oy vermem diyenlerin de oylarını alabilecek bir isim üzerinde durduklarından hiç bir şüphem yok.
 
Öyle yada böyle bu seçimler çok önemli ülkemiz ve halkımız açısından. 1: Ülkemizde iliklerimize kadar işlemiş bir kriz var. 2: Yurt dışında sınırımızda suriye krizi var.3: ABD ile olan ekonomik yaptırımlar devreye girerse yabancı sermayeyi ülkede tutmak çok zor.4: İthal mallara karşı olan inanılmaz tüketim.
 
Yani Ülkemiz bu seçime giriyor ama,çok da güle oynaya değil. Hükümet endişeli ve korkuyor,eğer bu seçimlerde hükümet istediği sonuçları elde edemezse,fırsatçılar kapıda bekliyor. Hatta duyduğum bir habere göre eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de seçimlerin sonucuna göre yeni bir parti kuracağı yada var olan bir partinin başına geçeceği söylentisi yayılıyor.
 
saygılar

Bu yazı 769 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum