KURUYAN ÜMİTLER CANSUYU DERNEĞİYLE YEŞERİYOR..
Ramazan DUMAN

Ramazan DUMAN

KURUYAN ÜMİTLER CANSUYU DERNEĞİYLE YEŞERİYOR..

13 Mayıs 2019 - 13:27

Her zaman siyaset ve gündeme dair olaylar yazmaktan, bu mübarek güzel günlerde yapılan ve insanların ihtiyaçlarını azda olsa karşılayan yardımlarını ve gönüllerini halkımıza açan, iyilik gönüllülerine yer vermedik. Bugün ne siyaset ne de güncel konuları yazmak istemiyorum.
Türk halkının, yardımlaşmasından ve dayanışmasından konu açıldı mı, üzerimize çıkacak bir ülke tanımıyorum. Her ne kadar son zamanlarda halkımız arasında bazı kopukluklar olsa da, bu maneviyatlı günlerde, hemen kendimizi toparlıyor ve bu manevi atmosferi tüm halkımız ile beraber yaşamak istiyoruz.
Ülkemizde bir çok yardımsever derneği var. Bazılarını sadece adı, bazılarının ise sadece tabelası var. Tabi bunlar belki iyi niyetle kuruldu ama bazıları imkansızlıktan bazıları da yeterli gönüllü olmayışından aktif halde değiller.
Bugün size kendini Dünya'ya ispat etmiş, yurt dışında yaptığı yardımlarla, oradaki müslüman kardeşlerimizin yarasına merhem olmuş, açtığı su kuyularıyla canlara can katmıştır. Afrika'nın sıcağında o suyun ne anlama geldiğini bizler oturduğumuz yerden asla anlayamayız. Evet biliyorum sizlerde tahmin ettiğiniz gibi "CANSUYU DERNEĞİ"'nden bahsediyorum.
Dün Cansuyu Derneği'nin Manisa temsilcisi Fatih Akova beyle görüştüm. Cansuyu derneği olarak, yardımları o kadar hassasiyetle dağıtıyoruz ki kimsenin kimseye hakkı geçmemesini sağlıyor ve asıl ihtiyaç sahiplerine ulaşması için bizzat kişileri kendileri tespit edip, yardım kolilerini de bizzat elleriyle dağıttıklarını söylüyor.
Burada bu kadar samimi ve içten yürekli insanlar olmasa, yardım kolilerini mahalle muhtarlarına bırakır, onlar da istedikleri gibi dağıtabilirlerdi. Ama öyle yapmayıp, mahalle mahalle gezip sorup soruşturup gerçek ihtiyaç sahiplerine ve onları kırmadan evlerine kadar ulaştırmaları, yardımlaşmanın ne kadar hassas bir konu olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.
Ülkemizde de böyle yardım derneklerinin sayıları arttırılmalı. Cansuyu gibi dernekler, işlerini masa başından değil, bizzat sahaya inerek insanların ihtiyaçlarını tespit etmektedir. Afrika'da yaşayan ve ülkesinde içme suyu problemleri yaşayan yerlerde açtırdığı içme suyu kuyularıyla, halkın önemli bir bölümünün su ihtiyaçlarını karşılamış ve onlara dağıttığı  yardım kolileriyle de boğazlarından bir kaşık sıcak çorba geçmesini sağlamıştır.
Halkımızın her türlü yardımına koşulsuz koşan CANSUYU DERNEĞİ, Yaşlı, genç, büyük, küçük demeden rengine ırkına bakmadan koşulsuz herkesin yardımına koşan bir gönüllüler ordusu adeta.
Milletimizin tevazu göstererek, yapmış olduğu yardımlardan oluşan bu sevgi ve paylaşma kardeşliği, aynı zamanda halkımızın ne kadar yardımsever olduğunu göstermektedir. Yardımseverlerin ufak ufak vermiş olduğu yardımlar ve paralar sayesinde kuruyan fidanlara bir can suyu olmaktadır. Adını böyle güzel bir yaklaşımdan alan CANSUYU DERNEĞİ, ümitleri ve dayanma güçleri bitmek üzere olan kimselerin adeta kurtarıcısı olmuş ve yardımlarıyla kuruyan gönüllerine bir anda can suyu olu vermiştir.
Yardımların bu kadar hassasiyetle dağılması, CANSUYU DERNEĞİ için güvenin oluşmasına sebep olmuştur. Yardımlaşmanın ve gönüllere girmenin öneminin arttığı bu dönemde, CANSUYU DERNEĞİ gibi hassasiyetli, kırmadan ve gönüllere girerek yardım yapmayı düşünen derneklerin artmasını temenni ederiz.
Bu uğurda çaba harcayan bu gönüllüler ordusunu bir kez daha tebrik eder, yaptıkları yardımları mevlamdan kabul etmesini temenni ederim.
 
Saygılarımla
 

Bu yazı 2086 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum