TAMER AKKAL'IN İSTİFASI VE KÜSKÜNLER
Ramazan DUMAN

Ramazan DUMAN

TAMER AKKAL'IN İSTİFASI VE KÜSKÜNLER

31 Ocak 2019 - 00:24

Siyasi entrikaların döndüğü bu günlerde,alınan kararlar gündeme bomba gibi düşüyor. Artık o kadar hızlı manevralar yapılıyor ki halk, bu ve buna benzer hareketleri takip edemez hale geliyor. Yıllardır siyaseti takip eden birisi olarak,dava adamlarını da gördüm,davasını satanları da gördüm. Mantıklı hareket edeni de gördü bu gözler,makam ve mevki için fırıldak gibi döneni de gördü.
Manisa ve siyasi çevrelerde son bir kaç gündür İyi partiden istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal konuşuluyor. Oysa Akkal genel seçimlerin öncesinde Mhp'den istifa etmiş, ve bunun gerekçesini de şöyle dile getirmişti:
"Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğum, ‘’Kurultaylarda Ülkücü İradenin tecellisi ile seçilerek’’ bir dönem Manisa Merkez İlçe Başkanlığı, bir dönem Manisa İl Başkanlığı yaptığım partimden, Genel Merkezin günümüzde yürüttüğü politikaların, sahip olduğum Ülkücü Fikriyata ve dünya görüşüme ters düşmesi sebebiyle Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum"demiş ve Mhp ile yollarını ayırmıştı. Mhp ile frekansı tutmayan Akkal,aynı dönem methiyeler dizerek İyi partiye geçmiş,hatta kendisine bu vefa örneğini sergilediği için Manisa 1. sıra Milletvekili adayı yapılmıştır. Seçimlerin üzerinden çok az bir süre geçmesine karşın şimdi de  İyi partiden istifa etmiş ve gerekçesini de kendine göre yapmış ve yolunu çizmiştir.
 
TAMER AKKAL'IN VİZYONU NEDİR?
 
Sayın Akkal hangi fikir ve vizyonla ortaya çıkmıştır ki hiç bir partide karşılık bulamamıştır. Mhp'den ayrılmasının Dünya görüşüne ters düştüğü için açıklaması yaparken,İyi partiden de seçimlerle ilgili kendisine danışılmadığını belirtmiş, yani hepsi eften püften sebepler. Kendi vizyonun ve belli bir Dünya görüşün yoksa kusura bakma ama hiç bir yerde barınamazsın. Çünkü kendini oraya ait hissedemezsin. Sayın Akkal'ın Mhp'den ayrılırken kendisine kucak açan İyi parti için, demek ki en ufak bir araştırma yapmadı,parti vizyonunu okumadı,siyasi partilerde görüş ayrılıkları olabileceğini düşünmedi yada vekilliği duyunca tüm bunlara kulaklarını tıkadı. Manisa da tek vekil olarak çıkaran İyi partiye oy veren vatandaşın acaba şu an hissiyatı nedir? çok merak ediyorum.
Ayrıldığı partiyi suçlayan ve gittiği partiye methiyeler dizen birisi,gün gelir için de bulunduğu partiden de yine o  partiyi suçlayarak ayrılıyorsa, bu sistemin değil kişisel egoların tatmin edilmemesinden kaynaklanıyordur. Oysa yeni kurulmuş bir partide biraz sabır etse hem kendi vizyonunu gösterecek, hem de parti içi fikirleriyle ön plana çıkması kaçınılmaz olacaktı. Şimdi ne oldu.Halkın gözünde, Mhp'yi suçlayıp ondan sonra İyi partinin kucak açmasıyla kendini oraya atan ve oradan da partisini suçlayarak ayrılan ve her iki partide de istenmeyen adam oldu. Yine de almış olduğu kararlara saygı duymak ve hayırlısını dilemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.
 
 MHP VE AK PARTİ KAVGASIZ DA OLUYORMUŞ DEĞİL Mİ?
 
Cumhur ittifakında bir araya gelen ve yerel seçimlerde ortak hareket etme kararı alan Ak parti ve Mhp Manisa teşkilatı,siyasi olarak tabanda ittifak yok ve Ak parti Cengiz Ergün'ü desteklemeyecek şeklindeki açıklamalara cevap verir nitelikte bir buluşma gerçekleştirerek,siyasi çevrelerce olumlu karşılanmış ve her iki parti de takdir toplamıştır. Bu arada her iki partide geçmiş söylemlerin üzerine sünger çekmiş ve Manisa için en iyi hizmeti vereceklerinin sinyallerini vermiş oldular. Siyasi çekişmelerin değil sevgi dili üzerinde yoğunlaşmanın ülkemiz ve Manisa'mız için daha güzel olduğunu, biraz geçte olsa anladılar. Kavgasız,polemiğe girmeden de siyaset yapılacağını gösterdiler. Bu ülke ve Manisa siyaseti açısından önemli bir yaklaşım.
 Manisa artık yozlaşmış siyasetten de siyasetçiden de bıkmış durumda. Kendini kraldan fazla kralcı görenler,sizler artık Manisa siyasetinde yer almıyorsunuz. Fitne,fesat,ayrışmacı,kavgacı,uyumsuz, siyasetçiler bırakın artık bu siyaseti lütfen! daha fazla ne kendinize ne de güzel Manisa'mıza zarar vermeyin.
 
Saygılar

Bu yazı 947 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum