'Kamera Elinde Geleceğin Cebinde'

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın önemi konusunda farkındalık yaratarak, ülkemizde finansal okuryazarlık bilincini sağlamak amacıyla düzenlediği ve bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihi 28 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı.

'Kamera Elinde Geleceğin Cebinde'

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın önemi konusunda farkındalık yaratarak, ülkemizde finansal okuryazarlık bilincini sağlamak amacıyla düzenlediği ve bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihi 28 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı.

'Kamera Elinde Geleceğin Cebinde'
21 Nisan 2021 - 16:24

“Kapalı Gişe Yaşamlar” temasıyla yapılan film yarışmasında “Geleceği keyifli, huzurlu ve güvenli hale getirmenin sırrı”na yanıt aranıyor. Dereceye girenler toplamda 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının bu yıl yedincisi gerçekleştiriliyor. 15 Şubat’ta başlayan TSPB’nin bütçe, birikim ve sermaye piyasasında yatırım kavramlarının bireysel ve toplumsal önemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği kısa film yarışmasına gelen yoğun ilgi nedeniyle, başvurular 28 Mayıs’a kadar uzatıldı. Yarışma başvuruları online olarak internet sitesine yapılabiliyor. 

“Bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırımın önemini kısa film ile anlatmalarını istiyoruz”

TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği olarak bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışması ile ülkemizde finansal okuryazarlık bilincinin geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Yarışmaya her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginin yüksek olduğunu ifade eden Arıkan, “Gelen yoğun ilgi nedeniyle yarışmaya başvuru süresini 28 Mayıs’a kadar uzattık. Ülkemizde bütçe, birikim ve sermaye piyasalarında yatırım bilincini geliştirmek için sinemaya ilgisi olan herkesi kısa filmlerle yarışmaya katılmaya davet ediyoruz” dedi. 

Bu yıl yedincisi gerçekleşen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasında temanın “Kapalı Gişe Yaşamlar” olduğunu hatırlatan Arıkan, yapılacak filmlerde “Geleceği keyifli, huzurlu ve güvenli hale getirmenin sırrı”na yanıt arandığını belirtti. Arıkan, şunları söyledi: “2014 yılından bu yana aralıksız sürdürdüğümüz “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına bugüne kadar Türkiye’nin dört bir köşesinden yüzlerce genç yaptığı filmlerle dereceye girerek yatırım fonu kazandı. Bu yıl da dereceye girecek film yönetmenleri toplamda 35.000 TL’ye varan yatırım fonu kazanacak. Gençlerimizin kısa filmleriyle ülkemizde finansal okuryazarlık bilincinin oluşturulmasına büyük katkıları olacaktır.”

Başvurular 28 Mayıs’a kadar uzatıldı

TSPB’nin “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına gelen yoğun ilgi nedeniyle başvuru tarihi 28 Mayıs 2021’e kadar uzatılan yarışma, yurt içi ve yurt dışından 18 yaşını doldurmuş herkesin katılımına açık olacak. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya adaylar internet sitesi üzerinden kayıt oluşturarak başvuru yapabilecek. Filmlerin dilinin Türkçe veya Türkçe altyazılı olması ve üç dakikayı geçmemesi gerekiyor.

Ödül, toplamda 35.000 TL tutarında yatırım fonu olacak

Yarışmada ödül alan birinci filme 12.500 TL, ikinci filme 10.000 TL, üçüncüye ise 7.500 TL tutarında yatırım fonu verilecek. Yarışmada 2014 yılından itibaren yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebenoyan adına da “Cüneyt Cebenoyan Özel Jüri Ödülü (Dördüncülük Ödülü)” verilecek. Özel Jüri Ödülünü kazanan yönetmen ise 5.000 TL değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak. Ayrıca yarışmada ilk 10’a girenler, yarım günlük ‘sinema unsurları’ üzerine İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden Prof. Dr. Murat İri ile Medcezir, Ufak Tefek Cinayetler, Menajerimi Ara gibi izlenme rekorları kıran dizilerin ünlü yönetmeni Ali Bilgin’in yapacağı söyleşiye katılma hakkı kazanacak. 

Bu yıl yedincisi gerçekleşen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasının konusu “Kapalı Gişe Yaşamlar”. Yarışma kapsamında belirlenen 26 kelimeden en az 10 tanesi kullanılarak, 3 dakikayı geçmemek şartıyla yapılması istenen filmlerde, yatırım yaparak geleceği güvence altına almanın öneminin anlatılması bekleniyor. 

26 kelimeden en az 10 tanesi filmde kullanılacak!

Yarışmaya katılmak için belirlenen aşağıdaki 26 kelimeden en az 10 tanesinin filmde geçmesi gerekiyor: 

Bütçe
Birikim
Yatırım
Birikim ve yatırım hedefi
Yaşam süresinin uzaması
Hisse senedi yatırım fonu
Kitle fonlaması
Robo danışmanlık
Sürdürülebilirliğin finansmanı
Etki yatırımları
Gelecek ve risk
Finansal planlama
Emeklilik

Portföy ve portföy dağılımı
Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
Pay (hisse)
Borçlanma aracı yatırım fonu
Tahvil
Kira sertifikası
Bireysel emeklilik
Aracı kurum
Portföy yönetim şirketi
Banka
Yatırım danışmanı
Sosyal medya dolandırıcılığı / tehlikeleri
Kadınların finansal okuryazarlığı

Hibya Haber Ajansı


Bu haber 37 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum