Vali Karadeniz açılan pazarları denetledi

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, protokol üyeleriyle birlikte tam kapanmada döneminde ilk kez açılan semt pazarlarında incelemelerde bulundu.

Vali Karadeniz açılan pazarları denetledi

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, protokol üyeleriyle birlikte tam kapanmada döneminde ilk kez açılan semt pazarlarında incelemelerde bulundu.

Vali Karadeniz açılan pazarları denetledi
08 Mayıs 2021 - 21:01


17 Mayıs’a kadar olan süreci iyi değerlendirmeliyiz

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, protokol üyeleriyle birlikte tam kapanmada döneminde ilk kez açılan semt pazarlarında incelemelerde bulundu. Karadeniz, “Biz 17 Mayıs’a kadar olan süreci ne kadar iyi değerlendirirsek ondan sonra o kadar rahat edeceğiz. Her meslekten talepler geliyor bize. İçişleri Bakanlığına çok daha yoğun bir şekilde gidiyor bu talepler. Ama bunu ne kadar genişletirsek bu sıkıntıları daha uzun süre çekmeye devam edeceğiz. Burada iki şıkkın tercihini yapmak zorundayız. Ben birincisinden yanayım. 17 Mayıs’a kadar sabırlı olmamız ve mümkün olduğu kadar temastan kaçınmamız, ondan sonra rahat etmemiz gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

 

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, tam kapanma kapsamında açılan semt pazarlarında denetim gerçekleştirdi. Vali Karadeniz’e Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara,  Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik eşlik etti.

ÜLKEMİZİ NORMAL YAŞAMA TEKRAR DÖNDÜRMELİYİZ

Gerçekleşen denetim sonrası açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz, 17 Mayıs’a kadar devam eden bir kapanma döneminde olduklarını belirterek, “Burada amaç söz konusu olduğu kadar teması azaltarak, vakaları en aza düşürmek ve aşılama sürecine paralel olarak da tüm ülkemizi normal yaşamına tekrar döndürmektir. Bu süreçte pazaryerleriyle ilgili de kısıtlama geldi. Ancak bugün ve haftaya Cumartesi günleri pazaryerleri açılacak. Burada da birinci amaç özellikle o yörede üretilen tarım ürünlerinden pazarlanamayan ve marketlere gönderilemeyenlerin satışının sağlanması ve böylece tüketiciye ulaşması. Tüketici açısından da daha ucuz gıdaya ulaşmalarının sağlanmasıydı. Gerçekleştirdiğimiz denetimlerle pazaryerlerinde faaliyetlerin sürdürülmesi hem de pandemi kurallarına uygun olarak teması mümkün olduğunca en aza düşürecek şekilde pazaryerindeki alışverişin, ticaretin sürdürülmesine katkıda bulunmak. Türkiye genelinde yürütülen bir çalışma. İnşallah vatandaşlarımız ve pazarcı esnafı da bu kurallara uyarak bu süreci en iyi şekilde geçireceğine inanıyorum” dedi.

MÜMKÜN OLDUĞUNCA TEMASTAN KAÇINMALIYIZ

Pazaryerlerinin arife günü açılıp açılmayacağıyla ilgili olarak Vali Karadeniz, “Onu bilemiyorum. Ama burada şunu da aklımızdan çıkarmamız lazım. Biz 17 Mayıs’a kadar olan süreci ne kadar iyi değerlendirirsek ondan sonra o kadar rahat edeceğiz. Her meslekten talepler geliyor bize. İçişleri Bakanlığına çok daha yoğun bir şekilde gidiyor bu talepler. Ama bunu ne kadar genişletirsek bu sıkıntıları daha uzun süre çekmeye devam edeceğiz. Burada iki şıkkın tercihini yapmak zorundayız. Ben birincisinden yanayım. 17 Mayıs’a kadar sabırlı olmamız ve mümkün olduğu kadar temastan kaçınmamız, ondan sonra rahat etmemiz gerektiği düşüncesindeyim” diye konuştu.

TEDBİRLERİ GÖRMEK İÇİN ALANDAYIZ

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, “Pazarların yeniden açılmasıyla alınan tedbirleri yerinde görmek için alandayız. Hem emniyetimiz, hem zabıtamız, hem de ilçe tarım müdürlüğümüz pazarları kontrol ediyor. Uzun süre Pazar açılmadığı için bazı noktalarda yoğunluklar oldu.  Çünkü bu kadar emeklerin boşa gitmemesi için bu tedbirlere azami ölçüde uymamız gerekiyor” dedi.

PAZARLAR AÇILDIĞI İÇİN İNSANLAR MUTLU

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi olarak 7 pazar yerine ev sahipliği yaptıklarını açıkladı. Bütün pazaryerlerinde bütün personelin görevli olduğunu ifade eden Başkan Çelik, kurallara büyük ölçüde uyulduğunu belirtti. Çelik, vatandaşların bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini tebrik etti. Pazarlar açıldığında, insanları alışveriş yaptığı zaman mutlu olduklarını kaydeden Çelik, “Temel ihtiyaçlarını pazardan daha hesaplı, daha kaliteli ve daha taze bir şekilde bol çeşit içerisinde karşılanması vatandaşlarımız açısından son derece önemli” diye konuştu.  CÜNEYT HASÇELİK


Bu haber 110 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum