Yuntdağı Ortaköy'den ibaret değil
Fatih KÖSE

Fatih KÖSE

MERCEK
  • Youtube
  • Instagram

Yuntdağı Ortaköy'den ibaret değil

02 Haziran 2021 - 13:28

   Yuntdağı bölgesi Manisa’nın hiç kuşkusuz yeni cazibe merkezi olmaya namzet bir yer. Bunun için aslında çok fazla bir çaba göstermeye gerek yok sadece manzaraya bakıp hayal etmek kafi.
 
   Tabi hayal edebilmekte bir nasip meselesi.
 
   Yuntdağı bölgesi Yunusemre Belediyesi sınırları içerisinde kalan bir yer. Aslında çok daha fazla cazibe merkezi olması gerekirken o kırılımı atılımı yapamadı. Sorumlusu kimdi mevcut belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’den mi kaynaklanıyor yoksa çalıştığı ekipten mi ya da fikir verenlerden mi bilmiyorum ancak tam kabuğunu kırdı Yuntdağı çağ atladı dediğimiz zamanlarda hep bir geri adım atıldı.
 
   Bundan şu anlaışmasın mevcut Başkan Çerçi hiç yatırım yapmadı unuttu görmezden geldi Yuntdağını kaderine terk etti gibi bir sonuç çıkmamalı. Büyükşehir olmadan önce ki süreçte görev yapan tüm Belediye Başkanlarının yaptıklarını belki daha fazlasını kendi döneminde yapmıştır. Ama daha yapılacak çok iş var. Ve bunlar öyle Lale devrinin yaşandığı burjuvazizm kokan İrfan Meclisi ve kompleksine harcanan paraların neredeyse 10’da biri ile yapılacak işlerdir. Belki çoğu iş için ekstra bütçe bile oluşturmadan Belediye’nin kendi imkanlarıyla yapabileceği çalışmalardır.
 
   Ortaköy’e yapılan çalışmalar takdire şayandır. Ancak Yuntdağı bölgesi Ortaköy’den ibaret değildir. Özellikle Bağyolu Göleti ve çevresi güzel bir rekreasyon alanıyla belediyenin kuracağı büfelerle, yürüyüş mekanlarıyla, balık tutma alanlarıyla insanların nefes alacağı bir mekan haline çok rahatlıkla dönüşebilir. Bağyolu eski muhtarının burası için plan ve projeleri vardı. Belki yasal sorumluluk Belediyede olmayabilir sulama göleti olarak kullanıldığı için kullanımı DSİ de ya da başka kurumda olabilir ancak bürokrasi de olmazsa olmaz diye bir şey yoktur.
 
   Çamlıca köyü ile Küçük Belen köyü arasında kalan Gılman Çeşmesi olarak bilinen yerde bulunan göletin etrafında da çok güzel bir mesire alanı oluşturulabilir. Bu her iki yerde ki çalışma inanın İrfan Meclisi’ne harcanan paranın 10’da birini geçmez. Artık insanların nefes alacağı enerjilerini atacağı çocuklarıyla beton duvarlar arasında değil doğa içerisinde vakit geçireceği alanlar aramaktadır. Bu alanları oluşturmakta Belediyelerin görevidir.
 
   Yuntdağı bölgesi sadece Ortaköy’den ibaret değildir. Bu yapılacak çalışmalar mevcut Başkan Çerçi’nin hanesine artı olarak yazılacaktır. Bizim burada ki amacımız eleştirilerimiz küçük dokunuşlarla büyük kitlelere ulaşmak onları mutlu etmek varken bunların yapılmamasından kaynaklanıyor. Belediyecilik sadece kaldırım taşı döşemekle ibaret değildir.
 
   Mevcut bahsettiğimiz yerlere yapılacak olan tesisler Belediye şirketleri tarafından cüzi bir kar amacı güdülerek işletilmeli ve bu işletmelerde civar köylerde ki insanlar çalıştırılmalıdır. Bu sayede köylerde yaşayan insanlara iş imkanı sağlanmış olacaktır.

   Gılman Çeşmesi ve çevre rekreasyon alanı düzenlenmesi mesire alanı çalışması için Çamlıca Köyü Muhtarı Mevlüt Çetinkaya elini taşın altına koymaya hazırdır.
 
   İnşallah bu çalışmalar yapılır da bu alanlar alkol alanlardan kurtulur. Yoksa bu vebal Belediye Başkanı Çerçi’nin üzerinde kalır. Elde imkan ve yetki varken yapmadığı için.
 
   Her şey daha güzel bir Manisa için.
 
   Her şey geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza güzel bir memleket bırakmak için olmalı.
 
   Selam ve Dua ile…

Bu yazı 204 defa okunmuştur .