"40 Şiirde 40 Hadis i Şerif"
Erkan AKBALIK

Erkan AKBALIK

"40 Şiirde 40 Hadis i Şerif"

05 Kasım 2020 - 16:19

“40 Şiirde 40 Hadis i Şerif”, sadrımızdan satıra dökülen bu şiirlerle istedik ki’’ Şiirden Şuura’’ vesile olalım.40 yıllık ömrümüzün 30 yılı aşkın severek yoğun bir ilgi ve heyecanla okuduğumuz Hadis i Şerifleri 7 den 77 ‘ye herkesi Rasulullah Hz. Muhammed (sav)’in çağlar üstü mesajıyla tekrar buluşturalım.
Şiir diliyle kalemimizi, kâğıdımızı, gözümüzü, kulağımızı, yüreğimizi, aklımızı ve ruhumuzu Rasulullah ile şereflendirelim. 40 Hadis geleneğimize Manisa’dan mütevazı bir katkı bağlamında plaka kodundan mülhem 45 tane Hadis i Şerifi ve “Rasulullah Hz. Muhammed (sav) Nasıl Bir İnsandı ?’’çalışmamızı Hz. Allah’ın rızasına vesile olması için sizlere emanet bilinciyle sunuyoruz.
 Her yaştan insanımızın ve kendisini sorumluluk sahibi hisseden anne, baba, abi, abla, kardeş, talebe, hoca herkesin (Allah'ın izniyle ve Allah'ın rızasını isteyerek ve bekleyerek) her zaman ve zeminde kolayca okuyup istifade edebileceği bir eser olmasını Hz. Allah’tan istiyoruz.
Şiir tarzında yazılan bu yazılar vesilesiyle hakikate giden yolda bir bilinç kazandırmayı bir duruş bir düşünüş biçimi inşa etmeyi arzuladık.
Allah'ın rızasını ve okuyacakların azami istifadesini düşünerek yüreğimizden sizin yüreğinize bıraktığımız bu eserle ilgili her türlü eksiklik kusur hata şahsıma; İyi, doğru ve tüm güzellikler Rabbimize aittir.
Gayret bizden, başarı ve muvaffakiyetler Hz. Allah' tan.

Hicri 1441/ Eylül 2020
A.Erkan AKBALIK 
Yunus Emre/ MANİSA

Bu yazı 13062 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum