Adevviye Şeyda Karaslan

Adevviye Şeyda Karaslan

İlla Aşkla

22 Kasım 2020 - 13:27

"Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz." Zümer/ 53


“İki günü birbirine eşit olan ziyandadır.” Hz. Muhammed (sav.)


Yüce Rab'bînin her zerrede gördüğün güzelliğiyle her seher yeniden doğmak; İlla sevgiyle ve inadına gülümsemek hayata...  Herşeye rağmen, her koşulda, Rab'bînin lütuflarının farkındalığıyla, sonsuz şükürlerle, coşkuyla, illa Aşk'la!.. 

Milyonlarca kendini, yolunu bulamamış, ne aradığını, ne istediğini, asıl neye ihtiyacı olduğunu bilemeyen, daralmış, bunalmış, hatta haram-günah bataklığına saplanmış insan var ne yazık ki. Yol belli halbuki ancak  göremeyene kapalı. Niyet ve gayret etmeyenin bulabilme şansı da yok.
Hayatta sağlıklı, mutlu var olabilmenin yolu illa rekabetçi, ruhsuz düzene ayak uydurmak değil, çözüm de neden beni olduğum gibi içlerine almıyorlar, anlamıyorlar diye sigara içerek ağlamak değil. Varoluş amacına layık olarak kendini bulup, herşeye rağmen sabır ve şükürle yaşayışı, tavrı, duruşuyla kendine acıma yerine, kendine saygıyı, saygınlığını kazanmak zorunda insan. Maruz kaldığımız her şeye rağmen doğru, iyi kalabilmenin, dünyaya gelişinin hakkını verebilme hissinin mutluluğunu, huzurunu tattığında ağlamak yerine kendimiz ve çevremiz için de huzur kaynağı olacağız üstelik. Yol arayanların yol göstericisi her an hazır ve şah damarımızdan daha yakınımızda elhamdülillah...

Yok öyle bittim, tükendim demek, kendini koyvermek.  Yüce Rabbînin her zerrede gördüğün güzelliğiyle yeniden doğmak, illa Aşk'la! Sevgiyle ve inadına gülümsemek gerek hayata. Bunca sevenin, dualar edenin varken üstelik. Lutfedene sonsuz şükürlerle...

Güzellikleri ve hayırları veren sadece sensin, bizi güzelliklere, hayırlara garked ya Rab'bi. Yolumuzu gül bahçesine çevir, konağımızda, durağımızda sen ol, yolumuz sana çıksın sadece cennete değil.

Bütün güzellikleri, hayırları senden dileriz, bütün şerlerden, tuzaklardan sana sığınırız sen koru; ülkemize, milletimize, yuvalarımıza  dirlik, düzenlik ihsan eyle, şer odaklarını üzerimizden defeyle, evlâtlarımızı sana emanet ediyoruz sen koru Rab'bimiz.

Bu güzel seher vaktinde, benim için dua eden, benden dua isteyen, bekleyen herkese; bütün Hazreti Muhammed ümmetine, bütün insanlık alemine, hepimize sağlıklar, saadetler, hidayetler nasip eyle, gönüllerimizdeki muradlarımızın hayırlılarını ver;
 Şafi adınla şifalar, selâm adınla selâmetler ihsan eyle. Her iki cihanda saadeti, af ve afiyeti ve Senin sevdiklerin ve sevenlerinle beraberliği de nasip eyle Rab'bimiz.

Rahmetini, inayetini, yol göstericiliğini esirgeme. Sakın ellerini üzerimizden çekme, sakın bizi bize, bizim nefsimize bırakma, sakın bizi sen terketme ya Rab'bi. Amin.
Bakma boynu bükük duruşuma, en bahtiyar kulunum lütuflarınla...

Kulun AŞK 

"Haber eylen aşıklara,
Aşka gönül veren benem 
Aşk bahrisi oluban
Denizlere dalan benem

Gördüm göğün meleklerin,
Her biri bir işteymis 
Hak Calabın zikrin eden
İNCİL benem KURAN benem

Gördüm diyen değil, gören
Bildim diyen değil, bilen
Bilen O'dur, gösteren O,
Aşka esir olan benem

 Deli oldum adım Yunus
 Aşk oldu bana kılavuz
Hazrete değin yalınız
Yüz sürüyü varan benem

Bizim Yunus'umuz

Bu yazı 1561 defa okunmuştur .